Abdülkadir Akgündüz

Abdülkadir Akgündüz
REKLAM ALANI

Bu gün sizlere tanıtacağımız kitaplarını ve yayınladığı dergiyi de sevrek takip ettiğimiz Abdülkadir Akgündüz’dür.

1968’de Diyarbakır’ın Çermik ilçesine bağlı Hamambaşı’nda doğdu.

REKLAM ALANI

 

İlkokulu Çermik’te bitirdi.

 

Ortaokulu Diyarbakır’da tamamlayıp 1986’da Diyarbakır Ziya Gökalp Lisesi’nden mezun oldu.

 

1992’de İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu.

 

1994’te Sakarya Üniversitesi Fen-Edebiyat Fak. Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde Yüksek Lisans (Master) yaptı; 1997’de Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nde Doktora’ya kaydoldu. Akademik çalışmalarını sürdürmektedir.

 

Üniversite tahsili için İstanbul’a geldiği yıl Bâbıâlî’ye (Cağaloğlu) girdi. Uzun yıllar çeşitli dergilerde yazı işleri müdürlüğü, şirketlerde genel müdürlük, eğitim ve yönetim danışmanlığı görevlerinde bulundu. Türkiye’nin önde gelen firmalarına eğitim ve yönetim danışmanlığı yapmaktadır. 10 yıla yakın bir süre Sâdâbâd isimli radyo programını hazırlayıp sundu.

 

 

Başbakanlık Sarı Basın Kartı sahibi olan Akgündüz edebiyat, şiir, İstanbul gibi kültür-sanat konularıyla zekâ, dehâ, başarı, yönetim, liderlik, kalite, verimlilik, satış, müşteri memnuniyeti, motivasyon, performans gibi kişisel gelişim konularında zengin bir kütüphâneye sahiptir. Akgündüz’ün 10 civarında şiiri bestelendi.

 

 

1995’te yayınlanan “Pratik ve Huzurlu Yaşamanın Yolları” isimli geniş araştırma ve telif eseri, çeşitli kollejlerde “Yardımcı Ders Kitabı” kabul edildi.

 

NLP, işletmecilik, liderlik, yöneticilik, satış, perakendecilik, hipnoz, hitabet ve diksiyon gibi kişisel gelişim ve yönetim alanlarında dünya çapında eğitmenlerden sertifikalı eğitimler aldı.

 

 

Kişisel gelişim ve yönetim alanlarında yazı, kitap, dergi, konferans, seminer, radyo programları, eğitim ve yönetim danışmanlığı gibi faaliyetlerini sürdüren Akgündüz; Haziran 2001’de Genç Beyin Yayınları’nı kurdu ve kişisel gelişim, değişim, işletmecilik, liderlik, yönetim, zekâ gibi alanlarda 8 kitapla piyasaya girdi. Nisan 2002’de “Türkiye’nin en çok satan ve okunan” ilk kişisel gelişim dergisi Genç Beyin’i yayınlamaya başladı. Genç Beyin dergisi 3 bin satışla başlayan başarı ve mutluluk yolculuğunu “72 milyon Turkiye’de 7.2 milyon Genç Beyin”e doğru yol alarak sürdürmektedir. Genç Beyin halen bayilerde ve kitapçılarda en çok satılan dergi durumundadır.

 

 

İngilizce, Arapça, Farsça bilen Akgündüz evli ve ikisi erkek, biri kız üç çocuk babasıdır.

 

Abdülkadir AKGÜNDÜZ’ün Genç Beyin Yayınları arasında çıkan ve büyük ilgi gören kitapları şunlardır:

 

– Pratik ve huzurlu yaşamanın yolları

 

– Eş seçiminde püf noktalar

 

– Mutlaka başarılı olma sanatı

 

– Dâhînin el kitabı

 

– Meşhur işadamlarının 100 ortak prensibi

 

– Lider yöneticinin el kitabı

 

– Profesyonel patronların başarı sırları

 

– Ezberlenecek vecizeler

 Yukarıdaki kitapların hepsi gerçekten hem iş dünyası hem de networkerler için faydalı bilgiler içermektedir.Bu kitaplarla bakış açınız ve işinizi geliştirmeniz için profeysonel yaklaşımlarınıza çok faydası olacaktır.

Alıntı:Biyografi kısmı Genç Beyin dergisinden alınmıştır.

Bir önceki yazımız olan Randy Gage başlıklı makalemizde dünyaca ünlü networkler, network eğitimcileri ve randy gage hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ