Network Marketing’te Bayanların Yeri

Network Marketing’te Bayanların Yeri
REKLAM ALANI

 

Network Marketing’te Bayanların Yeri

Dünya Genelinde networkmarketing sektöründe bayanların çalışma oranı nerdeyse erkeklerin iki katıdır.Tabi bunda az sermaye ile bayanların disiplinli çalışması bir araya gelince güzel bir kombinasyon ortaya çıkıyor.Ekonomik krizlerde işsiz kalan kadınlar, içindeki girişimciyi keşfedince ‘evden çalışmak’ kavramı doğdu. Uzmanlara göre ev-ofiste başarının ilk koşulu iyi bir iş fikri. Başlangıç için de internete bağlanmak şart.

REKLAM ALANI

Bayanlar sadece network marketing sektöründe değil son dönemde çalışma hayatında ve girişimcilikte de ön planda yer alıyorlar.Fakat benim gördüğüm özelliklede network marketing sektöründe bayanların bazı eksik yönleridir.

Kendiminde içinde bulundğu kozmetik sektöründe yani bayanlara hitap eden bu büyük sektörde liderlerin hep erkekler olmasıdır.Bunun en önemli nedenlerinden biri istisna örnekler olmakla beraber bayan arkadaşların sadece küçük miktarlarda ki kazançlara odaklanması ve yeterli görmesidir.Aslında bu sektörde bir çok lider olan bayan arkdaşların başarısı yanında büyük bir çoğunluğun ufak gelirle yetinmesi sektörde ki eğitimin önemini bir kat daha arttırıyor.

Bu görünüşler network marketing sektöründeki bayan arkadaşların geliştirmesi gereken yönleridir.Oysa network marketing hem dürüst hem de iletişim ve gerçekçiliği bir arada bulunduruması gereken bir organizasyon işidir.

Bunu da hem yaratılıl özelliğinden hem de daha dürüst ve seçiciliğinden dolayı bayanların üstün olduğu tartışılmaz bir gerçektir.Network marketing sektöründe bu eksik yönlerini artı yönleri ile birleştirdiklerinde inanıyorum ki bir çok bayan arkadaş bu işi erkeklerden daha iyi yapacak ve yeni nesil network marketing sektöründe daha çok bayan liderler ve eğitmenler aramıza katılacaktır.Sizlerde bu konuda ki fikir ve görüşlerinizi yorum olarak yazabilirsiniz.

 

Saygılarımla

Fatih Yavuz

Bağımsız Networker

Copyright © 2012 Network Marketing Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

 

Bir önceki yazımız olan Eşşeğin Başarısı!! başlıklı makalemizde başarı hikayeleri, eşeğe semer vuran çok olur ve eşşek hikayeleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ