Network Marketing ve Bambu Ağacı

Network Marketing ve Bambu Ağacı
REKLAM ALANI

 

Merhaba değerli network marketing Türkiye okuyucuları,bu gün sizlere benim daima örnek aldığım toplantı ve seminerlerde üzerinde durduğum,network marketing işini profesyonelce yapanlara en güzel örneklerden biri olan bambu ağacının yetiştirilme hikayesini ve network marketing ile olan sıkı başarı ilişkisini anlatmak istiyorum.
Çin Bambu ağacının yetişmesi, olumlu ısrar için güzel bir örnektir. Çinliler bu ağacı şöyle yetiştiriyorlar: Önce ağacın tohumu ekilir, sulanır ve gübrelenir. Birinci yıl tohumda herhangi bir değişiklik olmaz. Tohum yeniden sulanıp gübrelenir.
Bambu ağacı ikinci yılda da toprağın dışına filiz vermez.Üçüncü ve dördüncü yıllarda her yıl yapılan işlem tekrar edilerek bambu tohumu sulanır ve gübrelenir. Fakat inatçı tohum bu yılda da filiz vermez.

 
Çinliler büyük bir sabırla beşinci yılda da bambuya su ve gübre vermeye devam ederler.Ve nihayet beşinci yılın sonlarına doğru bambu yeşermeye başlar ve altı hafta gibi kısa bir sürede yaklaşık 27 metre boyuna ulaşır.
Akla takılan ilk soru şudur :
Çin bambu ağacı 27 metre boyuna altı hafta da mı? yoksa beş yılda mı ulaşmıştır? Kuşkusuz ki beş yılda. Büyük bir sabırla ve ısrarla beş yıl süresince, tohum sulanıp gübrelenmeseydi ağacın büyümesinden hatta var olmasından söz edilebilir miydi? Peki 5 yıl boyunca gübrelenen ve sulanan bambu ağacı toprağın altında nasıl bir süreç geçiriyordur.Bambu ağacının kökleri 5 yıl boyunca kendini güçlendirir ve kök sağlamlaştıktan sonra da istese de yerinde duramaz ve olabildiğince hızlı bir şekilde gökyüzüne doğru yol alır.

REKLAM ALANI

 

İşte değerli okuyucular network marketing’de tıpkı bambu ağacı gibi sabır gerektiren her gün gübre vermeniz,her gün sabırla sulamanız,ısrarla filizlenmeye başladığı güne kadar buna devam etmenizi gerektiren  ekibiniz ve işiniz sağlamlaştıktan sonra da durduramayacağınız bir büyüklüğe kavuşan organizasyonunuz olması kaçınılmazdır.

Fakat şunu unutmayalım bu sabrı göstermeyen,kendini bu işte eğitmeyen kitap okumayan,araştırma yapmayan,kendi yaptığı hataları ve işi firmadan kaynaklandığını düşünen arkadaşlar lütfen bu işle uğraşmasın.Çünkü hem network marketing piyasasındaki firmaların hem de temsilcilerinin artık bu değerli pazarlama tekniğinin profesyonel bir iş olduğunun farkında olan bireylere ihtiyacı vardır.

Saygılarımla

Fatih Yavuz

Bağımsız Networker

Copyright © 2012 Network Marketing Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

Bir önceki yazımız olan Affiliate Marketing başlıklı makalemizde affiliate marketing, affiliate marketing nedir ve affiliate para kazanma hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ