Network Marketing Derneği(DSD)Türkiye

Network Marketing Derneği(DSD)Türkiye
REKLAM ALANI

Doğrudan Satış Derneği Türkiye

Kimimiz merak etmiştir bu kadar doğrudan satış firması ve temsilcileri var ve milyonlarca kişinin yer aldığı bir sektör oluyor,peki bu sektörü firmaları ve tüketicileri koruyan bir dernek ve kurum var mı?Evet dsd;

Türkiye’de Doğrudan Satış Derneği (DSD) Ağustos 1994’te kurulmuştur. Dernek tüzüğünde belirtildiği gibi, DSD’nin başlıca amaçları şunlardır:

REKLAM ALANI
  • Tüketicilere mal ve hizmet pazarlama yöntemi olarak doğrudan satışı geliştirmek
  • Sektör içinde en üst düzeyde iş ahlakı prensipleri oluşturmak ve bunları korumak
  • Toplumun doğrudan satış konusundaki bilgisini ve güvenini arttırmak

DSD ye aktif ve tam üyelik, hâlihazırda herhangi bir yasal doğrudan satış şirketinde çalışan asli üyeler tarafından oluşturulmaktadır. Şu andaki asli üyeler,

  • Kozmetik ürünleri, parfümler, temizlik ürünleri, aktif yaşam ve beslenme destek ürünleri, çeşitli yayınlar, ev gereçleri ve kişisel bakım ürünleri gibi geniş bir tüketim mal ve hizmet yelpazesi sunan,
  • Türkiye çapında 600.000’den fazla bağımsız satıcının çabalarını destekleyen,
  • 2002 yılında yaklaşık 600 milyon TL civarında perakende ticari hareket sağlayan,
  • 8 şirketin üst düzey yöneticileridir.

Tüm asil üyeler, DSD tarafından benimsenmiş olan davranış ilkelerine tam bağlılık göstermeye ve söz konusu kuralları gönülden desteklemeye kararlıdırlar. Ayrıca DSD Türkiye’de ticari faaliyetleriyle doğrudan satışı destekleyen tüm “yardımcı” ve “geçici” üyeleri de bünyesinde toplamaya hazırdır.

Doğrudan Satış Derneği, Avrupa Doğrudan Satış Dernekleri Federasyonu (SELDIA) ve Dünya Doğrudan Satış Dernekleri Federasyonu (WFDSA) üyesidir. 1978 yılında kurulmuş olan WFDSA doğrudan satış endüstrisini global olarak temsil etmektedir. Üyeleri. 52 ülkenin doğrudan satış dernekleri ve Avrupa Doğrudan Satış Dernekleri Federasyonu (SELDIA) dır. SELDIA ise Avrupa’daki 25 ülkenin derneklerinden oluşmaktadır.

Böylece toplam 77 ülkenin üyeliği ile doğrudan satış tüm dünyada 100 milyar dolardan  fazla satış gerçekleştiren yaklaşık .62 milyon. doğrudan satıcıyı temsil etmektedir.

Genel olarak doğrudan satış endüstrisi hakkında her türlü bilgi için derneğimize başvurabilirsiniz.

  • Adres:

Doğrudan Satış Derneği

İkitelli Organize Sanayi Bölgesi

Atatürk Bulvarı No:216/A

Küçükçekmece / İSTANBUL

 

Bir önceki yazımız olan Hakkı Özmoralı Kimdir? başlıklı makalemizde hakkı moralı, hakkı özmoralı ve hakkı özmoralı kimdir hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ