Nasıl zengin Olunur

Nasıl zengin Olunur
REKLAM ALANI

Bu gün Sizler için araştırma yaparken habertürk’te gördüğümüz Anadolu daki büyük yatırımcılardan biri olan Sanko Holding Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Konukoğlunun söyleşisi hem bizleri hem de yeni girişimcilere ders olacak nitelikte sözlerini, sizlerle paylaşmak istedik.

 

REKLAM ALANI

SANKO Holding Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Konukoğlu, Türkiye’nin, küresel kriz ortamında nasıl büyüme sağlanacağını dünyaya gösterdiğini söyledi. Türkiye’de, orta yaş ve üzeri sanayicilerin geçmişte yaşadıkları kriz ortamı nedeniyle kriz yönetimi konusunda tecrübeli olduklarını ifade eden Konukoğlu, denizde ve gölde panik yapanın çırpındıkça suya teslim olduğu gibi, ”krizde de panikleyenin boğulacağını” ifade etti.

 

‘YUKARIYI HAYAL ET’
İstanbul Arel Üniversitesi İktisat Kulübü’nün düzenlediği ”Kriz Zamanında Yönetim Stratejisi” konulu toplantıda deneyimlerini öğrencilerle paylaşan Konukoğlu, ”12 sektörde yaklaşık 14 bin kişiyi istihdam ediyoruz. Babamızın vefatı sonrasında kardeşlerimle kenetlenerek şirketi büyüttük. Birlik ve beraberliğimizin en büyük sırrı, karşılıklı sevgi ve saygıyı içtenlikle benimsememizdir. Küçükler büyüklerine saygıyı, büyükler küçüklerine sevgilerini sunmayı bir görev gibi değil, aile olmanın gereği olarak görürler. Büyüklerimizden böyle gördük, bizler böyle uyguladık, çocuklarımız da aile olmanın gereklerini aynı şekilde sürdüreceklerdir” diye konuştu.

 

NASIL ZENGİN OLUNUR?

 

Üniversite eğitiminin öğrencinin zihin kapasitesini artıracağını, ancak içini o eğitimi alanın dolduracağını kaydeden Konukoğlu, ”Zengin olmak artık eskisinden daha kolay. Bilgisayarda yapacağınız bir inovatif proje ile zengin olabilirsiniz” diyerek öğrencilerden araştırmaya önem vermelerini istedi.Öğrencilere, ”yukarıyı hayal et ulaşmaya çalış, aşağıya bak mutlu ol” diyen Konukoğlu, herkesin kendisine bir hedef belirlemesinin zorunluluk olduğunu belirterek, ”Sahip olduklarınıza sahip olamayanların bulunduğunu düşünerek kıymetini bilin, şükredin ama daha başarılı olmak ve daha yukarılara tırmanmak için çok çalışmanız gerektiğini hiç unutmayın” tavsiyelerinde bulundu.
 
AA/Habertürk Gazetesi

Bir önceki yazımız olan Hunca Life'ten Alkış Alan Proje başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ