Sanal İş Dünyası

Sanal İş Dünyası
REKLAM ALANI

 

Gerçekten son dönemde sıkca söz ettiğimiz sanal işler,sanal iş fikirlerinden bahsederken bu iş sektörünün ne kadar büyüdüğünün yazılı ve görsel medya da resmi rakamları olarak haberleri yer almaktadır.

REKLAM ALANI

 

 

Bankalararası Kart Merkezi’nin yayınladığı 2012 ikinci çeyrek sonuçlarına göre geçen yıla oranla tüm işyerlerinin sayısı yüzde 11 artarken, sanal işyerlerinin sayısında ise yüzde 86’lık artış yaşandı. Hizlial.com Genel Müdürü Gülbin Çoruh, “Sanal işyeri artışının bu boyutta olması, e-ticaretin perakendeciler tarafından hızla keşfedilmekte olduğunu gösteriyor. Ayrıca 3-D Secure işyerlerindeki yüzde 129 artış da, kullanıcıların güvenli alışveriş taleplerinin girişimciler tarafında dikkate alındığına işaret ediyor” dedi.

 

Bankalararası Kart Merkezi’nin yayınladığı 2012 ikinci çeyrek sonuçları, Türkiye’deki e-ticaretin hızlı büyümesini gözler önüne seriyor. Verilere göre 2012 ikinci çeyrekte kredi kartı üzerinden 7,3 milyar TL’lik ve sanal kart üzerinden ise 213,9 milyon TL’lik ticaret hacmi yaratıldı. Buna göre geçen yılın ikinci çeyreğine göre kredi kartı üzerinden yaratılan e-ticaret hacminde yüzde 33, sanal kart üzerinden yaratılanda ise yüzde 20 artış sağlandı. Bunun yanı sıra e-ticaret işlem adetlerinde de kredi kartı üzerinden yapılanlarda yüzde 26, sanal kart üzerinden yapılanlarda ise yüzde 33 artış gözlendi.

 

Buna paralel olarak sanal kart kullanımı ve tüketici alışkanlıklarındaki değişiklikler ile birlikte de kullanıcıların internette daha yüksek sepet ortalamaları ile alışveriş yaptıklarını görüyoruz. 2012 yılında ise 2011 yılının ilk yarısına göre yüzde 7 oranında bir artış olduğunu ve e-ticaret sepet ortalamasının ikinci çeyrek itibariyle 194 TL’ye yükseldiğini görüyoruz.

 

Konuyla ilgili olarak Hızlılal.com Genel Müdürü Gülbin Çoruh “Hızlıal.com olarak geçen yılın ilk yarısına göre işlem sayımızda yüzde 49 ve işlem tutarında ise yüzde 52 oranında artış gözlemledik. BKM’nin verileri de e-ticaretin istikrarlı bir şekilde büyümekte olduğunu gösteriyor. 2012 yılı sonunda e-ticaret cirosunda tahminlere göre yüzde 50 büyüme yaşanması ve toplam cironun 31,4 milyar TL olması bekleniyor” dedi.kaynak:Ht

Bir önceki yazımız olan Hunca Life Avrupa başlıklı makalemizde hunca, hunca bayilik ve hunca kozmetik hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ