Amway 2018 Satışlarını 8,8 Milyar ABD Doları Olarak Açıkladı

Amway 2018 Satışlarını 8,8 Milyar ABD Doları Olarak Açıkladı
REKLAM ALANI

Doğrudan Satış ve Network Marketing Sektörünün En Eski ve 1 Numaralı Firması,Amway 2018 Satışlarını 8,8 Milyar ABD Doları Olarak Açıkladı

Amway, 2018 itibariyle satış rakamını 8,8 milyar ABD doları olarak açıkladı. Bu rakam, 2017 satış rakamlarına kıyasla yüzde iki oranında bir artışa işaret ediyor. Söz konusu büyüme şirketin Çin, ABD, Tayland ve Hindistan gibi önde gelen pazarları çapında geniş bir tabana sahip olup, 60. Yıldönümünü kutlamaya hazırlanan şirketin getiri beklentileriyle paralel.

Amway’in Eş-Başkanı Steve Van Andel konuyla ilgili olarak şunları söylüyor: “Amway’in satış rakamındaki artış, Amway Serbest Girişimcileri ve onların müşterilerinin Amway ürünlerini satın alırken, satarken ve kullanırken yaşadıkları deneyimlere titizlikle odaklanmamızın bir sonucudur. ASG’lerimizin başarısı için mümkün olan her fırsatın değerlendirilmesini sağlayacak yatırımlar yapmayı sürdüreceğiz.”

REKLAM ALANI

Şirket, satışlarındaki artışı, gerek dijital araçlara ve mobil deneyimlere yaptıkları kayda değer yatırımlar, gerekse ASG’lerin daha fazla müşteri çekmelerine ve mevcut müşterilerini korumalarına yardımcı olan ürün inovasyonlarıyla ilişkilendirmektedir. Buna daha fazla e-ticaret ve sosyal medya satışı, ek ürünlerin dijital deneyimlerle sunulması ve kişiselleştirilebilen daha fazla zinde yaşam, güzellik ve kişisel bakım ürünü sağlanması da dahil edilmektedir.

E-ticarete yapılan yatırımların sonuçları Amway’in en büyük pazarı ve sektörün dijital inovasyonlarında lider olan Çin’de belirgindir. 2018’de Amway Çin’deki satışların yüzde 70’i mobil siparişlerle gerçekleştirilmiştir.

Amway Eş- Başkanı Doug DeVos bu konuda şunları söylüyor: “Amway, dünyanın e-ticarete yönelik giderek büyüyen ilgisini avantaja dönüştürüyor. Bu alanda hız giderek artıyor, dijital ve yenilikçi ürünlere yatırımlar büyüyor ve öngörülebilir gelecekte de sağlıklı ve istikrarlı büyümenin devam etmesi bekleniyor.”

Amway, e-ticaret ve sosyal medyada satış kabiliyetlerini desteklemenin yanı sıra, ASG’lerinin işlerini dışarıdayken de yönetebilmelerine yardımcı olmak ve müşterileri için alışveriş deneyimini iyileştirmek üzere bir dizi yeni uygulama ve girişimi de sunmuştur. İşte bunlardan bazıları:

ABD, Kanada ve Dominik Cumhuriyeti’nde kullanılmakta olan Amway Business Center app (Amway İş Merkezi uygulaması), Serbest Girişimcilerin müşterilerin kaydedilmesi, satış miktarlarının kontrol edilmesi, faaliyet raporlarının görüntülenmesi ve daha pek çok işlem dahil olmak üzere, işlerini avuçlarının içinden takip edip yönetebilmelerini mümkün kılıyor. Nutriway’in Çin, Japonya ve Kore’de başlatılan İzlenebilirlik Programı (Traceability Program), ürünlerimize ilişkin kim, ne, nerede, nasıl sorularını yanıtlamak üzere, her bir Nutriway vitamini ve takviye edici gıda ürününün içeriğindeki bitkisel bileşenlerin geçirdikleri evrelerin izlenebilmesini sağlayarak, piyasada eşi benzeri olmayan bir fark yaratıyor. 2019’da bu programın dünya çapına genişletilmesine devam edilecektir. Artistry’nin sunduğu Virtual Beauty app (Sanal Güzellik uygulaması), kullanıcıların çeşitli Artistry kozmetiklerini ‘denemelerini’ sağlıyor ve onlara cilt bakım ürünleri tavsiyelerinde bulunuyor. Bu uygulamayı yaklaşık 260.000 kişi indirmiş bulunmaktadır. Amway’in ilk Internet bağlantılı cihazı olan Atmosphere Sky Hava Filtresi, dünya çapına yayılmaya devam ediyor ve cihazın uygulaması Atmosphere Connect de kullanıcılarına hava kalitesine ilişkin bilgileri uzaktan sağlamayı sürdürüyor. Atmosphere Sky üniteleri Amerika Birleşik Devletleri’nde Alexa™ sesiyle aktive edilecek şekilde geliştiriliyor.

Şirket, yaptığı yatırımları sağlık, zinde yaşam, güzellik ve kişisel bakım alanlarındaki uzmanlığıyla birleştirerek, aynı zamanda daha doğal ve kişiselleştirilebilen sağlık ve güzellik ürünlerine yönelik yüksek seviyedeki talebe de cevap veriyor. Bunun zinde yaşam alanındaki örneklerinden bazıları şunlar:

ABD’deki BodyKey SmartLoss (Akıllı Kilo Kontrolü) programı, öğün yerine geçen toz karışımlı içeceklerden oluşan yeni bir koleksiyonu içeren bütünsel ve kişiye özel bir kilo kontrolü programı, BodyKey SmartLoss uygulaması da kullanıcıların kilo kontrolü hedeflerine ulaşmalarına ve bu yoldaki başarılarını başkalarıyla paylaşmalarına yardımcı olan kişisel bir danışman olarak hizmet veriyor. Hindistan’da başlatılan Nutriway Geleneksel Bitkiler (Traditional Herbs) programı kapsamında, daha genç ve yeni devamlı müşteri kitlesini hedefleyen ve kitlesel piyasaya uygun fiyatlandırılan Ayurvedik takviye edici gıdalardan oluşan bir koleksiyon sunuluyor.

Amway, daha doğal bileşenler içeren kişiselleştirilebilen güzellik ürünleri arayan tüketiciler için aşağıdaki ürün koleksiyonlarını satışa sunmuştur:

Artistry Signature Select Kişiselleştirilebilen Serumlar: Kırışıklıkları ve ince çizgileri hedefleyen, lekelere karşı, sıkılaştırıcı, aydınlatıcı, nemlendirici ya da bunların üçlü kombinasyonunu tek bir üründe sunan, kişiye özel cilt bakım ürünleri. Artistry Signature Select™ Maskeleri: Artistry™ uzmanlarınca deneyimsel renkler, dokular ve kokularla mükemmelleştirilen, Nutriway™-kaynaklı bitkisel bileşenlerin kullanıldığı beş cilt bakım maskesi. Artistry Studio: Dünya çapında milenyal jenerasyondan (Y kuşağı) ilham alarak ve son trendlere uygun olarak sınırlı sayıda üretilen makyaj, özel banyo ve vücut bakım ürünleri 35 yaşın altındaki Artistry müşterilerinin sayısını üç katına çıkarmış, son beş Artistry trend koleksiyonunun toplamından daha fazla satmıştır.

Tüm bu ürünler ve lansmanlar, başta zinde yaşam, güzellik ve kişisel bakım kategorileri olmak üzere, Amway’in bütün olarak büyümesine etki etmiştir. 2017’ye kıyasla yüzde üç oranında artış kaydedilen beslenme ve zinde yaşam kategorisi Amway’in satışlarının yüzde 52’sini oluştururken, güzellik ve kişisel bakım kategorisi yüzde bir oranında artışla, genel satışların %26’sını oluşturmuştur.

Amway’in Operasyonlar Sorumlusu (COO) Mike Cazer bu konuda şunları söylüyor: “Amway’in zinde yaşam ve güzellik ürün çözümlerindeki kişiselleştirilebilen ve kullanımı kolay inovasyonları son derece etkili sonuçlar ortaya koymaktadır. Bunlara ve diğer e-ticaret ve entegre dijital deneyimler gibi alanlara yaptığımız yatırımları hızlandırmaya devam ettiğimiz sürece, Amway’in tüketici taleplerini karşılamanın ötesine geçeceğini ve büyüme ivmesini geleceğe taşıyacağını öngörüyoruz.”

Amway, 2019 ve ilerisiyle ilgili olarak, dijital ve ürün inovasyonlarına ve bunların yanı sıra veri ve analitik alanlarına yatırımlarını artırmayı ve ASG’lere işlerini büyütmek üzere daha fazla içgörü sağlamayı planlıyor. Şirket ayrıca yatırımlarının ve kaynak tahsisatının işinin stratejik odak noktalarıyla paralel olması için e-ticaret kabiliyetlerini hızlandırmayı, zinde yaşam alanında izlenebilirliği genişletmeyi, kişiselleştirilebilen ürünlerini ve deneyimlerini artırmayı ve küresel operasyonlarını gözden geçirmeyi de sürdürecektir.

Şirketin CEO’su Milind Pant şöyle diyor: “Amway’in insanlara iş kurmaları için yardımcı olma misyonu hiç şimdiki kadar geçerli olmamıştı. Dünyanın her köşesinden insanlar girişimcilik fikrine olumlu bakıyor. Amway de şirketin ve Amway Serbest Girişimcilerinin her gün Amway İş Fırstanı olan inançlarını ve tutkuyu ateşlemeyi sürdürüyor.”

Amway’in en büyük on pazarı Çin, Kore, ABD, Japonya, Tayland, Tayvan, Hindistan, Rusya, Malezya ve İtalya. Satışlar Kore, Rusya ve Malezya’da önceki yıla kıyasla paralelken, Japonya ve Tayvan’da az miktarda düşüş görülmüştür.

Şirket hakkında en son bilgi ve rakamlara erişmek için amwayglobal.com/newsroom adresini ziyaret ediniz.

Amway Hakkında

Amway, merkezi Amerika Birleşik Devletleri’nde Ada, Michigan’da bulunan ve doğrudan satış işinde faaliyet gösteren, 8,8 milyar dolarlık bir aile şirketidir. En önemli markaları, tamamı

münhasıran Amway Serbest Girişimcileri tarafından satılan Nutrilite™ vitamin, mineral ve takviye edici gıdaları, Artistry™ cilt bakımı ve renkli kozmetikleri, eSpring™ su arıtma sistemleri ve XS enerji içecekleridir. 2018 Küresel 100 Doğrudan Satış Haberleri uyarınca Amway, 2017’deki küresel satışları itibariyle dünyanın bir numaralı doğrudan satış şirketidir. Şirketin yıllık satış rakamı doğrudan satış operasyonlarını ve diğer işlerinin gelirlerini kapsamaktadır.

Kaynak:amway.com.tr

Bir önceki yazımız olan Herbalife 2018 Cirosunu Açıkladı % 10 Büyüme Kaydedildi başlıklı makalemizde herbalife, herbalife türkiye ve herbalife ürünleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ