Network Marketing Sektöründe Başarılı Olmanın Yolları-5-

Network Marketing Sektöründe Başarılı Olmanın Yolları-5-
REKLAM ALANI

Daha Fazla Kişiyle İletişime Geçin

“Ben, yeni biriyle tanışmadığım her günü, kaybedilmiş sayarım.”
Samuel Johnson


Network Marketing şirketlerinin ürünleri ne olursa olsun (Temizlik,Kozmetik,Tekstil,Gıda Takviyesi,Termal,Web Sitesi,Devre Mülk,Kişisel Bakım,İçecek,Kahve vb.)bir ürünü ya da bir hizmeti tanıtmanız ve birilerine ulaştırmanız gerekmektedir. Kişileri ister üye yaparak ister müşteri bazlı tutarak ürün veya hizmetlerinizi satmanız gerekmektedir.

REKLAM ALANI

Satışın genel geçerli matematiksel bir kuralı vardır. Bunu satışla ilgili kitapları okuyanlar veya ilgili eğitimlere katılanlar gayet iyi bilir.

RANDEVU-SUNUM= SATIŞ Şeklinde gerçekleşen bu formülde ne kadar çok kontak sağlarsanız o kadar çok görüşme yaparsınız. Ne kadar çok görüşme o kadar çok sunum demektir. Ne kadar çok sunum o kadar çok satış demektir.

Alınan randevuların 3te 1’i iyi bir sunumla bitmektedir. Bu da doğal olarak satışa giden yolda süreci hızlandırmaktadır.

Bireysel görüşmeleriniz ne kadar artarsa elde edeceğiniz müşteri veya üyede o derece artacaktır. Aynı şekilde şirket eğitimlerine ne kadar çok kişiyi davet ederseniz o kadar çok kalıcılık sağlanacaktır.

Daha fazla kişiyle iletişime geçmek için insanlara ulaşabilecek yöntemlere ihtiyacınız var. Gazete, İnternet, Sosyal Medya, Broşür, Referans vb. Gazete reklamları şu an için tercih edilecek yöntem olmasa da genel çaplı ilanlar için faydalı olabilir.

Örnek Durum:

Fatma ve Hatice aynı network marketing şirketinde çalışmaktadır. Fatma sadece facebook gibi sosyal ağlarda arada çalıştığı firmanın tanıtımını yaparken Hatice bununla yetinmeyip alışveriş yaptığı birçok işyerindeki kasiyere kadar broşür bırakmaktadır. Broşür katalog vb. materyallerle birlikte kişilere iletişim bilgilerinin olduğu kartvizit bırakmaktadır. Bazen kısa bilgilendirme bazen de sadece broşür vererek yeni kişilere ulaşmayı hedeflemektedir.

Aynı anda başlamalarına rağmen Fatma daha az kişiye ulaşabilmiş, Hatice ise daha fazla iletişime geçtiği için ekibini büyütme konusunda daha başarılı olmuştur.

Çalıştığınız firmanın ürünleri, tanıtım yapılabilecek ve kullanıma hazır ürünler ise (temizlik, kozmetik, kahve vb.) kişilere kullanmaları için numune verebilir ya da faydalarına olacak ürünlerde satın almalarını sağlayarak şirketinize karşı güven oluşturabilirsiniz. Ürün üzerinden şirketinizin diğer ürünlerine daha sıcak bakacak ve akabinde üye olarak iş olarak yapmayı da tercih edebilecektir. Herkesin üye yapmasını ve sizin gibi tavsiye ederek para kazanmasını bekleyemezsiniz. Birçok kişi müşteri olarak kalmayı tercih edecektir. Kaldı ki birçok şirkette ürünleri, perakende müşterilere ulaştırılması lazım. Bu şekilde perakende kazanç ve aktiflik gibi nedenlerle alınan ürünlerin paraya çevrilmesi gerekmektedir.

Her gün istikrarlı bir şekilde daha fazla kişiyle görüşme yapmaya çalışın. Herkese her şeyi anlatmayın. Şirketin yerine kadar ya da alt düzeydeki gelir durumlarına kadar insanlara o an için gereksiz olan bilgileri sunmayın. İnsanlarda merak uyandırın.  Birçok insan bunun tam tersini yapmakta ve gereksiz vakit harcayarak motivasyon kaybına uğramaktadır.

İletişim güçtür, iletişimi etkili kullanabilenler, kendilerinin dünya deneyimlerini ve dünyanın onlar üzerindeki deneyimlerini değiştirebilirler. Anthony Robbins


Bu yazının hazırlanmasında Eğitimen%Sosyolog Cengiz BAHAR’ın Etkili İletişim ve Network Marketing Başarılı Olmanın Yolları adlı eserinden yararlanılmıştır.


Bir önceki yazımız olan Netwok Marketing Sektöründe Başarılı Olmanın Yolları-4 başlıklı makalemizde cengizbahar, kişisel gelişim eğitim ve network marketing eğitimleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ