Corona Virüs’ün Network Marketing Piyasasına Yansıması

Corona Virüs’ün Network Marketing Piyasasına Yansıması
REKLAM ALANI

Malum Bir kaç aydır Tüm Dünya’da yaşanan coronavirüs salgını ile ciddi şekilde mücadele ediliyor.Öncelikle Çin’de başlayan daha sonra Amerika, Tüm Avrupa ve Tüm Dünya’ya yayılan virüs,bazı sektörleri ticari olarak gerçekten çok ciddi etkiledi.

Türkiye’de de alınan önlemler neticesinde toplu sunum,organizasyon,eğitim gibi fiziki aktiviteler iptal edildi.Tabiki özellikle son 10 Yılda Teknolojik anlamda ilerleme kaydeden Network Marketing Firmaları ve Başarılı Liderleri Güncel online eğitim ve sunumlarına devam etmektedir.Peki Dünya ve Özellikle Türkiye Network Marketing Piyasası Nasıl Etkilendi?

REKLAM ALANI

Sosyal medya Paylaşımlarını baz alarak yaptığımız araştırmalarda bazı firmalar ve liderler bu süreci çok iyi yönetiyor diyebiliriz.Gündeme göre kendini güncelleyerek hem üyelerine ve çevresine maddi manevi yardım edip sosyal sorumluluk üstlenen firmalar,hemde güncel ürün gamlarına daha etkili ürünler ekleyerek danışmanların müşteri kitlesini büyütmeye çalışan firmalar ayaklarını sağlam basmaktadır.

Fakat dikkat çeken bir şey ise Sürekli danışmanların tüm ürünleri virüse etkili gibi paylaşım yapıp Sosyal medyada ciddi şekilde markasına zarar veren firmalarda mevcuttur.Bunun dışında kendini güncellemeyen özellikle yerli ve küçük çaplı bir çok firmanın bu sürecin uzaması durumunda ciddi sıkıntılar yaşayacağıda aşikar gözükmektedir.

Aslında Şu an ki durumun Network Marketing’in dijital oluşumunun ne kadar önemli olduğu ortaya çıksada,özellikle düşen ciro endişesi ile hareket eden firma ve danışmanların sosyal medya ve whatsap gruplarında ki sürekli ciro ile alakalı paylaşımları ciddi şekilde ters tepki almaktadır.

Bunun en önemli nedenini İse şu atasözümüzle pekiştirebiliriz.’Kedi Can Derdinde,Kasap Et’

Şunu unutmayalım Network Marketing Sektöründe Çalışan insanların %90 ı bu işi ek iş olarak yapıyor.Kalan %10 lık kısım ise profesyonel olarak yapıyor diyebiliriz.Tabiki %10’lık kısım hayatını idame ettirmek için gelirini düşünmek zorunda,Fakat İşte o büyük kitle için Şu anki özellikle sağlık yönünden olan kriz ortamında network marketing birinci öncelik olmayacaktır.

Süreci iyi yönetemeyen sadece ciro ve kazanç odaklı çalışan firmalar ve Liderler bu süreçten en çok zarar edenler olacaktır.Bütün bu söylediklerimiz en iyi, inşallah bu sağlık krizini atlattıktan sonra,Değişen yeni Dünya’da olduğu gibi Network Marketing Sektöründe de etkisini gösterecektir.

fatihben

Saygılarımla
Fatih Yavuz
Uzman Networker

https://www.facebook.com/faazbey
Copyright © 2020 Network Marketing Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

Bir önceki yazımız olan Isınma Tekniği başlıklı makalemizde ısınma, NETWORK MARKETİNG GİRİŞ ve network marketing ısınma hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ