Sanal Network Marketing

Sanal Network Marketing
REKLAM ALANI

İnternet hayatımıza girdiği günden bu yana ,çok farklı şekillerde yaşantımızı etkilemeye başladı.Özellikle de sosyal ağlarda kurulan sanal dostluklar,resimde de gördüğünüz belki esprili belki acı bir tablo ama bizleri a-sosyal bir kişiliğe büründürdüğü gibi gerçekle sanallık arasında gel gitler yaşatmaya başladı.İnternet mecrası ticaret hayatına bakış açısını da farklı alanlara kaydırdı.Günden güne artan e-ticaret alışverişi yeni tarzda girişimcileri de tetikledi.Genel mana da bu konuya değindikten sonra başlıkta da belirtmek istediğimiz sanal nework marketing konusuna değinelim.

 

REKLAM ALANI

Network marketing pazarlama sisteminin geçmişi 1900 lü yılların başına kadar gitmektedir.

Tabiki internet kullanımının bu kadar yoğun olmadığı 90 lı yıllara kadar sektörde ki çalışma bire bir iletişim,ev toplantıları,seminler,  şeklinde devam etmekteydi.

Bu sistemi geçmişteki tecrübeleri ile hala devam ettiren firmalar var ,bu firmalarda hala network marketing sektöründe ki gücünü en iyi şekilde korumaktadır.

 

Günümüzde haklı olarak internetin gücünü kullanmak isteyen network marketing firmaları çoğalmakta bir çok firma özel yazılım programları ile entegre sistemlerini internet siteleri üzerinden gerçekleştirmektedir.

Bende dahil Bir çok network marketing temsilcisi de bu gücün farkına vararak ekip ve organizasyonunu büyütmek için internet mecrasını kullanmaktadır.

 

Uygulamayı kullanmakta sakınca olmadığı gibi,başarıyı yakalamak iki çalışma sistemini bir arada yürütmekten geçmektedir.İnternette sağda solda reklam dağıtarak,sosyal ağda sürekli yazılar yazarak kurulan sanal network marketing organizasyonları maalesef (zamanında kendiminde yaptığı hatalardan biri) yıkılmaya mahkumdurlar.

 

Peki bu iki sistemi nasıl entegre ederek sanal network marketing ile saha network marketing organizasyonunu etkili bir şekilde birleştirebiliriz.

İşte burda en önemli kavram network marketingin olmazsa olmazı iletişim ve etkili iletişimdir.İnternet ortamında yaptığınız çalışmaları bölgesel olarak yakın diyalog kuracak şekilde oluşturarak işe başlamalısınız.Daha sonrasında global ya da Ülke içinde organizasyonunuz genişlediğinde ekibiniz deki insanları da aynı iletişimi kuracak şekilde organize ederek internetin gücünü sistemli bir şekilde kullanmış olacak ve sanal network marketing sisteminizi geçici bir sanallıktan çıkarak küreselleşen bir boyut kazandırmış olacaksınız.

Fakat oluşturduğunuz organizasyonu görünmez bir kişilik olarak yapıp saha da ki seminer ,eğitim , toplantılardan ve insanlarla  iletişimden kaçarsanız kısa sürede oluşturduğunu o büyük organizasyonlar aynı şekilde kısa sürede çökmeye mahkumdurlar.

 

Bu yazdığımız yazıdaki olumsuzluklar , bir  çok kişi tarafından yaşanmıştır. Her işte olduğu gibi ticaretteki sıcaklığımızı,düşük sermaye ile yaptığımız bu güzel sektörde korumak için (telle de olsa ),sesli ve görsel iletişimi kullanarak oluşturmak sizi kendi emeğinizi ve zamanınızın değerini en yüksek seviyede tutacak çalışmalarınız karşılığını en etkili şekilde bulacaktır.

 

Saygılarımla

Fatih Yavuz

Bağımsız Networker

Copyright © 2011 Network Marketing Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

 

Bir önceki yazımız olan Charles Ponzi Kimdir?Saadet Zincirinin Kuruluş Hikayesi başlıklı makalemizde bu ponzi kimdir, charles ponzi kimdir ve ponzi hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. gülsen öz dedi ki:

    Hayatımda hıc dusunmemıstım bı arkadasımın vasıtasıyla bu sıstemı tanıma fırsatım oldu .Gercekten cok memnunun hem aıleme hem evıme hemde arkadaslarıma zamann ayırarak para kazanıyorum .Silva pazarlama olarak doğal mıcrofıber urunler tamemen ınsan saglıgına yararlı oldugu ıcın yaptıgımıstende memnunum .

BİR YORUM YAZ