Network Marketing’te Kalıcı Ekip Oluşturma

Network Marketing’te Kalıcı Ekip Oluşturma
REKLAM ALANI

Network Marketing Sektöründe var olan yeni başlayan yada başlamış olan her Girişimcinin hayali başarılı ekip oluşturmaktır.Bunu başaranlar olduğu gibi bu konu da Rüzgar Dürbünü dediğimiz oluşum gibi sadece kısa süreli başarı geldikten sonra gidip biten ekiplerde oluşmaktadır.

Donald H.Weıss Başarılı Ekip Oluşturma adlı kitabında hem genel sektörde hemde çok katlı pazarlama da önem arz eden ekip oluşturma konusuna şu şekilde değinmiştir,

Bir ekibin performansının niteliği, ekip liderliğinin niteliğine yakından bağlıdır. Yüksek performans gösteren ekipler yarım önlemlerle ortaya çıkmaz. Sizin, yönetiminizin ve ekip üyelerinin dikkate değer çabaları olmadan böyle bir ekip yaratılamaz. Ekip kuruculuğunun getirdiği en önemli değişiklik, işini yapmakta kişiyi gereksiz sıkı kontrollerden kurtarmasıdır. Ekip kuruculuğu ve ekip liderliği, liderleri ve izleyicileri sonunda bir işe; ortak amaçların, hedeflerin ve niyetlerin başarıyla gerçekleştirilmesine katılan partnerlere dönüştürür.

REKLAM ALANI

Paylaşımcı Olma, işin içine katmaktan öte bir şeydir; Paylaşımcı olmanın var olması için aşağıdaki koşulların bulunması gerekir:

  1. Liderlik paylaşılmalı;
  2. Ekibin vizyonu paylaşılmalı;
  3. Sorumluluk paylaşılmalı;
  4. Duyarlılık paylaşılmalı;

Yukarıda Donald’ında bahsettiği gibi Ekip ruhu için paylaşımcılık ve Ekip Liderliğinin en önemli gerekleri olan adımların atılması kalıcı olarak büyümeyi getirecektir.Network Marketing sektörünün var olan yazısız kurallarında özellikle lider yetiştirmek ve kopyalamanın yapılması için kurulan ekipteki paylaşımcılığın önemi büyüktür.Şu unutulmamalıdır ki Network Marketing İşinde İşinizi büyüten ve kalıcı hale getiren sizi de geçebilecek vizyon ve misyonda ekip ve Liderlerinizin olmasıdır.

fatihben

Saygılarımla
Fatih Yavuz
Uzman Networker

https://www.facebook.com/faazbey
Copyright © 2019 Network Marketing Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

Bir önceki yazımız olan Ürünle Network Marketingi Ponziye Çevirenler başlıklı makalemizde network marketing, network marketing firmaları ve network marketing nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ