Agel

Agel

2004 yılının Kasım ayında Glen Jensen’in ilham niteliğinde aklına gelen müthiş fikir sayesinde son yılların Network Marketing devi Agel firması doğmuştur.

18 yılı aşkın süredir network marketing piyasasında müşteri hizmetleri ile başlayıp, uluslararası satışlar üzerinden yönetici katına ulaşan Glen, bu tecrübesi ile insanların neyi, nasıl , ne şekilde istediklerini daima hissedebilme yeteneğine sahip olabilmiştir. Hatta yeni kavram ve stratejileri kafasında inşa edip, bunu ne şekilde gerçekleştirebileceğini çok kolay bulabilmektedir. Ve, 2004 yılının bir Kasım sabahında Glen Jensen jel teknolojisi denilen müthiş buluşunu çalışmaya başlamıştır.

Uzun mesafe koşucusu sporcuların vücutlarının karbonhidrat ihtiyaçlarını karşılamak için yarışma öncesinde veya yarışma esnasında jel kullanmaları Glen’nin Jel Süspansiyon Teknolojisi araştırmalarında ilham kaynağını oluşturmaktadır.

AGEL Firması 2005 yılının Mart ayında 10 ülkede aynı anda faaliyete geçti. Aynı yılın Mayıs ayında ilk ürünleri olan AGEL EXO ve AGEL SLM’i müşterilerine sundu.

Agel Firmasının ilk başlangıç sermayesi yaklaşık 60 milyon dolardır. ASH CAPITAL firması destek olmuştur. ASH CAPITAL PC’lerdeki WORD PERFECT programını üreten ve uluslararası prestiji olan saygın bir sermaye yatırım şirketidir. AGEL’in bu besin takviyesi sektöründe yaratmış olduğu yeniliğe destek olmuştur.

AGEL almış olduğu krediyi iki sene içinde geri ödemiştir. Şirketin ilk aylık cirosu yaklaşık 5 milyon dolar ve ilk yıllık cirosu yaklaşık 150 milyon dolar civarındadır. AGEL Firması büyük açılışını 2005 Ekim Ayında Florida, Tampa’da yaptı.

AGEL Firması sektörde ve dünyada çok yeni bir firma olmasına rağmen dünyadaki en başarılı 3. MLM şirket olmuştur. Uluslararası kredi notu A(+). AGEL şu an 60 ülkede faaliyet göstermektedir.

Bu kadar hızlı dünyaya yayılması AGEL’in en başarılı Network Marketing şirketlerinden biri olmasını sağlamıştır. Tüm ülkelerde en fazla 5 yıllık bir Firma olması nedeniyle, AGEL Dünya ülkeleri ile aynı anda tanıtma ve kazanç elde etmeye olanak sağlamıştır.

Ayrıca AGEL firması tüm hammaddelerini kendisi alır, AR-GE yatırımlarını kendisi yapar, milyonlarca dolarlık ürünlerini kendi fabrikalarında üretir, kalite belgelerini ve her ülkede gerekli olan bakanlık izinlerini kendisi alır, bunun için tüm yatırımı kendisi yapar ve tüm olağan riski kendisi üstlenir.

Sporcuların kullandığı, ulaşılabilirliği kolay bu Jel sistemi acaba diğer tüketilebilir ürünler için de yeterli derecede verimli olabilir mi?

Bu sorunun cevabını Glen şu şekilde açıklıyor ;
Evet …Süspansiyon Jel Teknolojisi ile bu mümkün…

Agel isminden de anlaşılacağı gibi jel teknolojisi üzerine kurulmuş çeşitli takviye ürünlerini network marketing sistemiyle dağıtımını yapan bir firmadır.

Türkiye’de de resmi olarak network marketing çalışma sistemi mevcuttur.Resmi site adresi aşağıda yer almaktadır.

http://www.agel.com.tr

Bir önceki yazımız olan FreeLife başlıklı makalemizde free life, freelife ve life network hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ