Madam Katalog (‘Madam Catalogue’)

Madam Katalog (‘Madam Catalogue’)
REKLAM ALANI

madam katalog

Yurt dışı ve Yurt içi paylaştığımız firmalarımızla sizlere doğrudan satış dünyasından haberdar ediyoruz.Kıbrıs network marketing sektörü açısından güzel bir piyasa olmasına rağmen Türk firmaların vergi ve sıfırdan sistem kurmaları gerektiğinden çekintikleri bir piyasa olmuştur.İşte sizlere bu gün tanıtacağımız firmamız yavru vatan Kıbrıs’tan bir girişim olan ‘Madam Catalogue’ Kıbrıs merkezli bir doğrudan satış firmasıdır.

 

REKLAM ALANI

 Ülke ve dünyanın mevcut ekonomik durumuna göre, farklı iş alanları yaratmak ve bu konuda ilerlemek; günümüz şartlarının çıkış yolu gibi görünüyor. Bu gün ülkemizde birçok firmanın kepenklerini indirmesinin yanında, bazı vizyon sahibi kişiler de, bu kepenklerin açık kalmasını sağlayacak projeler üretiyor. Kuzey Kıbrıs’ta bu alanda ideallerini hayata geçiren, henüz 26 yaşında, genç bir iş insanı olan Doğa Oktan ile kurduğu ‘Madam Catalogue’ un içeriği ve ülke piyasasına olan katkılarını konuştuk.

 
‘Madam Catalogue’ fikri ne zaman ve nasıl hayat buldu?
Madam Catalogue fikri, ben henüz İngiltere’de öğrenciyken, hocamızın bize verdiği bir tavsiye üzerine kafamda canlandı. Hocamız bize her zaman bulunduğumuz piyasada var olmayan bir iş yapmamızı önermekteydi. Eğitimim sırasında yapmış olduğum gözlemler sonunda, katalog usulü satışın; Kuzey Kıbrıs’ta olmadığını ve hayata geçirilebilecek bir iş alanı olduğuna karar verdim. İlk olarak bir buçuk yıl önce, Ahmet Vamık ile birlikte ürün satışıyla başladık. Daha sonra ise yaklaşık 10 kişilik satış temsilcisi ekibiyle birlikte, katalog fikrini hayata geçirdik. İlk aşamada, takı tipi ürünlerle başladığımız katalog, artan ilgiyle beraber bu günkü halini aldı.

 
Bugün ‘Madam Catalogue’ ekibi ve ürün yelpazesi ne durumda?

 
Bugün ofiste sürekli görevli dört arkadaşım var. Grafiker olarak çalışan Ahmet Vamık ve İlkay Piro, Müşteri Temsilcisi Koordinatörü olan Eliz Toska ve Dizem Arap. Ayrıca ilk günlerde on kişi olan satış temsilcilerimiz ki biz onları ‘madamlar’ olarak adlandırıyoruz; bugün yüz yetmiş kişi olmuş durumda. Kataloğumuzda ise; aklınıza gelebilecek bütün ürünler yer alabilmekte. Ayakkabı, takı, küçük ev eşyaları, elektronik aletler, tekstil ürünleri, makyaj ürünleri, vücut bakım ürünleri ve cam ürünleri gibi geniş bir ürün ağımız mevcut. Katalogumuzda, dünyaca ünlü; Pastel, Tefal, Moulinex, Aryıldız, Maxstyle, Sürmene, Ghidini, Slikomart, Pensofal, RCR, Depa, Herevin, Royal Bone, Orkide, Sevim, 90 sixty 90, Formeasy, Miss Fit, Pierre Cardin, Black Spade, Marily, Haluk Bayram, Cotbox, Nokia, Blacberry, Samsung, Sony-Ericson, I Phone, HDC, Sharp, Gourmand Styles gibi markalar bulunuyor.

 

 
Peki, nedir tam olarak ‘Madam Catalogue’ ?

 
Öncelikle şunu peşinen belirtmeliyim. Madam Catalogue, bugün ekonomik zorluklar içerisinde olan iç piyasadaki tüm firmaların satışını; hiçbir şey yapmadan ikiye katlama imkânı sunan bir çalışma ağıdır. Şehirlerin dışında yaşayan ve ulaşım sıkıntısından dolayı ihtiyaçlarını alamayan insanlara; gerek duydukları tüm ürünleri, iki gün içerisinde ulaştıran bir sistemdir. Dükkânı olan bir kimse, müşteri beklemek yerine; bizim katalogumuza dâhil olarak, iki taraflı bir satış şansı yakalayabilir. Yani özetlemek gerekirse Madam Catalogue; hem firmalara, hem insanlara, hem de kendi çalışanlarına kazandıran bir satış ağıdır.

 

 
İçinde bulunduğumuz işsizlik döneminde de, insanlara alternatif bir iş imkânı sunuyorsunuz sanırım.
Kesinlikle. Bu gün sayısı 170 olan satış temsilcilerimizin birçoğu ev hanımı. Hali hazırda tanıdıkları ve çevresinde bulunan insanlara, çok fazla bir enerji ve emek harcamadan bu ürünleri ulaştırarak; hatırı sayılır meblağlar kazanmaktalar. Ürünlerimiz üzerinden % 35’e varan komisyonlar vermekteyiz. Bunun yanında öğrenciler ve emekli insanlar da bu ağın bir parçası olarak, kendilerine ek bir kazanç sağlamaktalar. Günün sonunda kocaman bir aileyiz ve bu aile, her geçen gün daha da büyümekte. Madam olmak için başvuru yapan birçok insan var. 

 

 
‘Madam Catalogue’a katılmak isteyen firmalar ne yapmalı?

Madam Catalogue Nedir,Madam Catalogue Üyelik,Madam Catalogue Kıbrıs,Madam Catalogue Türkiye,Madam Catalogue hakkındaki tüm detaylara aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

 
Katalogumuza dâhil olmak isteyen herhangi bir firma bize 0533 828 88 77 numaralı telefondan veya info@madamcatalogue.com adresi aracılığı ile ulaşabilir ve tüm bilgileri alabilirler.

 

 

 kaynaklar:yeniduzen.com(kıbrıs haber portalı),madamcatalogue.com

Bir önceki yazımız olan Peykbank başlıklı makalemizde peyk, peyk nedir ve peyk network hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ