Modern Sanal Bankerlik

Modern Sanal Bankerlik
REKLAM ALANI

Özellikle 80’li yıllarda Türk İnsanın karşı karşıya kaldığı bankerlik sistemi,bir çok insanı başlangıçta cezbetmiş asrın belası faizle kısa sürede çok paralar kazanacağını uman insanların ocağını söndürmüştür.Buna aracalık eden bankerlerin cebinden 5 kuruş çıkmazken topladığı paralar ile fazi dağıtan bankerler sonunda ya iflas etmişler,hatta ömürlerinin sonunda intiharla sonuçlanan vakalar bilr olmuştur.

 

 

REKLAM ALANI

Gelelim bu gün ki durumumuza ve bizim sektörle ilgisine maalesef network marketing diye tanıtılarak moder sanal bankerlik sistemi oluşturan yurt dışı firmaları,pasif kazanç sistemi diye tabir ettikleri sistemleri ile,Kayıt ücreti yok, satış yok, üye kayıt etmek yok, ürün satmak veya depolamak yok, seminer vs. yok,bilinen en meşhur sloganları ile de bizim kısa yoldan zengin olmak isteyen,argo tarife ile kısa yoldan voleyi vurmak isteyen arkadaşlarımız da hem kendileri hem de çevresindekileri balıklama bu işin içine sokuyorlar.Çok yakın arkadaşlarımın olduğu,uyarılar yaptığım bu sistemlerin sakıncaları hem dini,hem ahlaki,hem de kazanç yönünden çok zararı olan bir yapıya sahiptir.Adı bir gün js. olur bir gün vs olur,ama olan bizim insanımıza olur.

 

 

Yasal dayanağı olmayan bu sanal bankerlik firmalarının bir çoğunun merkezi Singapur,Taiwan,HongKong gibi vergi alınmayan ülkelerde olup sözleşmelerinde de hiç bir garantisi olmayan ticari faaliyetleri vardır.Tabi ki şimdi ödeme alan arkdaşlarımızın itirazları muhakkak olacaktır.Fakat unutulmamalıdır ki kazan gelecek yerden tavuk esirgenmez gibi bir atasözümüz olduğunu unutmayalım.Hem Kendimizi,hem de çok sevdiğimizin arkadaşlarımızı ve milletimizi bu tarz işlerden uzak tutmaya çalışalım.

 

Saygılarımla

Fatih Yavuz

Bağımsız Networker

Copyright © 2012 Network Marketing Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

Bir önceki yazımız olan Network Marketing Türkiye Gelişmeler başlıklı makalemizde fatih yavuz, marketing planları ve marketing türkiye hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ