Network Marketing’te İlklerden Olmak Fırsat Mı Dır?

Network Marketing’te İlklerden Olmak Fırsat Mı Dır?
REKLAM ALANI

Öncelikle bu yazıyı yazmamın nedeni Türkiye’deki Network Marketing sektöründe ilkerden ol söylemi ile internette sınca dolaşan, bilinen bazı yanlışları açıklama gereği hissettim.

 

Öncelikle yukarıda ki soruyu cevaplayalım.İlklerden olmak evet bir fırsattır.Ama ilklerden olmak kimin için fırsattır,kimin için değildir,bunları iki ayrı eksende inceleyelim.

REKLAM ALANI

 

Kimin İçin Fırsat Değildir?

1-Network Marketing=Kısa Yoldan Zengin Olmak

2-Network Marketing=Tembellik

3-Network Marketing=Eğitim Gerekmez

4-Network Marketing=Günde 2 Saat Oturduğun Yerden Kazan

5-Network Marketing=Başkalarının sırtından kısa sürede köşeyi dönerim.Yeterki Ben Kazanayımda tecrübeli tecrübesiz herkesi üye yapayım.

6-Network Marketing=Ben Bir Şey Yapmasamda Bana birileri üye atar,bende parayı vururum

 

Bu Sıralamalar o kadar uzun o kadar detaylı ki,yazmaya kalksak herhalde site de ayrı bir kategori oluşturur.Ama yazmaya gerek yok lütfen arkadaşlar bu özellikleri kendinizde analiz edin eğer bu özellikleri taşıyorsanız,Lütfen siz Network Marketing işi ile uğraşmayın ve İnsanların vebaline girmeyin.

 

 

Kimin İçin Fırsattır?

1-Network Marketing=Çalışmak

2-Network Marketing=Disiplin

3-Network Marketing=Liderlik Özelliği,Reddetmeyi Bilen

4-Network Marketing=Zaman

5-Network Marketing=Başkalarına da Kazandıran,Bu işi yapamayacak insanları işe dahil etmeyen

6-Network Marketing=Zenginlik

 

Bu kavramları çok iyi analiz etmiş Uzman bir networker için gerçekten büyük bir fırsattır.Tabi burada daha önceki eğitimlerimizde değindiğimiz şirket seçimi konusuna değinmeden belirtmeye çalışıyoruz.Kaliteli sağlam bir firmanın ilk başlarında yukarıdaki özellikleri aşağıya doğru taşıyan networker 6.basamaktaki zenginlik maddesine ulaşması çok kolaydır.Bu yazıyı şimdilik bu kadar ile bırakalım,ileriki zamanlarda bazı yaşanmış örneklerle yine sizlere farklı analizlerde yapmaya çalışacağız.

Sizi Yıllar önce okuduğum benim için çok önemli olan bir hikaye ile başbaşa bırakıyorum.

Vaktiyle saf bir derviş, “Madem Cenab-ı Rabbül Alemin cümle canlının rızkına kefildir, öyle ise ben, şu caminin bir köşeciğinde tüm vaktimi ibadetle geçireceğim. Hiçbir iş yapmayacağım, nasıl olsa rızkım ayağıma gelir” demiş ve kendisine münasip bir köşe bulup, postu sermiş.

Bir gün, iki gün, üç gün… derken, şadırvandaki sudan başka boğazından lokma geçmemiş. Biçarenin midesi sırtına yapışmş, artık ne elinde, ne dizinde ne de dilinde, mecal kalmamış. Bir gün cemaatten hayırsever bir adam, koca bir tepsiyi silme börek doldurup camiye gelmiş. Çoluğa çocuğa, düşküne fakire, etrafta kim varsa böler bölüştürür, verirmiş. Köşesinde iki büklüm, tesbih böceği gibi büzülüp kalmış olan derviş, üzerinde dumanı tüten börek tepsisini görmüş ama, hayırsever adam dervişi görmemiş. Ne yapsın zavallı, büzüştüğü yerden, “öhö öhö de öhö” diye bir işaret vermiş. Sesi duyan adam, tepsinin dibinde kalan üç beş parça böreği de dervişe uzatmış. Derviş, bir yandan börekleri yiyor, bir yandan da kendi kendine söyleniyormuş:

“Hey benim yüce Rabbim. Rızık gönderiyorsun göndermesine de, illa bi öhö dedirteceksin yani.”

Bu deyim, “insanın isteklerine kavuşmak istiyorsa, illa ki, eliyle ya da diliyle, bir gayret göstermesi gerektiğini” anlatmak için kullanılır

 

Saygılarımla

Fatih Yavuz

Bağımsız Networker

Copyright © 2012 Network Marketing Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

Bir önceki yazımız olan Para Kazanma Dersi başlıklı makalemizde gençlik eğitimleri, gençlik platformu ve gençlik platformu eğitimleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ