Network Marketing’te Doğru Sponsorluk

Network Marketing’te Doğru Sponsorluk
REKLAM ALANI

Network Marketing’e bir çoğumuz başladığımızda doğru sponsor seçimi konusunun farkında değildik,yada bilgi sahibi değildik.Bunun en önemli nedeni Alınan eğitimlerle Listeleme yöntemi ile en yakınımız tarafından davet edilmemiz ve bu sürece bu şekilde dahil olmamızdan dolayıdır.

Buraya kadar yıllardır süregelen network kurallarına uygun bir işleyiş var ve burda yanlış olan bir durum söz konusu değildir.Peki bundan sonrasındaki süreçte neler yapılmalı ve yapmalıyız,Öncelikle eğer sizin arkadaşınız ve Davet eden Kişiniz Tam Yeterli değil ve birikime sahip değilse muhakkak daha üst seviyede sponsorla tanışmanız ve yol haritanızı ona göre almanız gerekiyor.

REKLAM ALANI

Daha önce başımdan geçen ilk network tecrübemden bahsetmek istiyorum.1998 senesinde ilk network tecrübeme Üniversiteye hazırlık dershanesine giderken tevafuk elime tutuşturulan bir kağıt ve sonrasında seminer sonrasında da ilk paketimi almakla başlamıştım.Daha sonra ne oldu maalesef bizi davet eden kişiler doğru bilgi sahibi olmadan sadece ilk giriş paketini sattıktan sonra gerekli bilgileri vermediklerinden öylece işi bırakmış olmuştuk.

Oysa Network Pazarlama Sisteminin teknik detaylarını anlatmış olsalar belkide o yaşlarda bu muazzam sektörün farkına varacağız,bir bakıma da bizim davet eden ve dahil eden kişinin elmas adayı olacaktık.Bu sektörde en önemli etkenlerden Biri Kendine uzun soluklu kariyer seçen insanların yanında olmaktır.

Ekibinizde yılmalar olacaktır,kaybolmalar olacaktır,Ama hiç bir zaman doğru sponsorluktan vazgeçmediğiniz sürece muhakkak sizin gibi yeni adaylara ulaşacaksınızdır.Dünya’da Network firmalarında ki en büyük eksiklik pasiflik oranıdır,Bunun doğrudan şirketlede alakası olsada sadece paket alımına dayalı ekip büyütmeye çalışan eğitimsiz networkerlerinde katkısı çok büyüktür.

Özellikle son tüketiciye ulaştırılan Network Marketing Sistemlerinde devamlılığın sağlanması aktif olan ekip sayısınında maksimum faydayı alabilmek adına doğru sponsorluk ve Doğru Mentörlük olmazsa olmazdır.

fatihben

Saygılarımla
Fatih Yavuz
Uzman Networker

https://www.facebook.com/faazbey
Copyright © 2019 Network Marketing Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

Bir önceki yazımız olan Network Marketing 2019 başlıklı makalemizde 2019 network marketing, fatih yavuz network marketing ve network hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ