Aşağıda Neler Oluyor

Aşağıda Neler Oluyor
REKLAM ALANI

viewlogoCA1VA8J8

Bu yazı özellikle de doğrudan satış sektöründe üst seviye de bulunan ya da bulunmaya doğru yol almış ya da bulunmuş kişilerin aşağıda olup biten den neden habersiz olduklarıdır.Bir Kaç yazı öncesinde sitemiz de Dünya’da doğrudan satış sektöründe büyüme sağlayan ülkelerin listesinde Türkiye’görünce hem de 4. sıra da çok sevindim.

 

REKLAM ALANI

Gelelim başlıkta ki konumuzun içeriğine aşağıda neler oluyor,Aşağıda mutfak masrafını çıkarmaya çalışan Ayşe Hanım 3,5 ürün satmak için katalogu ile ev ev dolaşıyor,hatta bazen arkadaşlarından ve çevresinden tepkiler alıyor.Network Marketinge Yeni başlamış, asgari ücretle çalışan Mehmet bey işyerindeki ve çevresindeki arkadaşlarını bu işe sokmak için canla başla çalışıyor.

 

Maalesef eğitm verilmeden ve yukarıdan bakan liderlerin ukala ve egoist tavırları yüzünden Ayşe Hanım,Mehmet bey,vs gibi kişiler kısa sürede bırakıp çekiliyorlar.Bu şekilde aşağıda neler olduğunu analiz etmeyen liderlerde sonunu hazırlamış oluyorlar.Birde lider geçinen bir tayfa var ki kendisine para kazandıran aşağıdaki ekibine hakaret edecek kadar,hatta tehdit edecek kadar ileriye giderek kendisini dev aynasında görmeye başlıyor.

 

Doğrudan satış sektörü gerçekten büyüme kaydeden ve gittikçe de büyüyecek bir sektör,ama bu büyümeyi yaparken lider kavramı sadece maddi yönden gelir sağlayan kişi değil,içi dolu entellektüel aynı zaman da halkın her kesimine eşit olması gereken,ticaret yaptığı bilinçle siyasi ve şahsi düşüncelerini bir kenara bırakıp tüm ekip arkadaşlarını kucaklayan bir yapıya sahip olması gerekiyor.

 

Doğrudan satış kelimesinin içerisinde ki satış kelimesi yukarı da bahsettiğimiz Ayşe Hanım ve Mehmet Bey’i kstediyor.Yani Satış olmazsa Doğrudan satışta olmaz.Bunu kavrayamayan firma ve liderler şişme,geçici ekip ,geçici kazançlarla bir yere kadar gidebilirler.Şaşalı toplantılar,seminerler,hava da uçan hediye çekleri,belli ücret karşılığı yapılan otel eğitimleri maalesef Aşağıdan bakanları pek cezbetmiyor.

 

Aşağıdan bakanları cezbetmek için yapılması gerekenler aslında çok basit ,uygun fiyat,kaliteli ürünler,kaliteli liderler,güncel kampanyalar,küçükte olsa mutluluk sağlayabilecek hediyelerdir.Bunlar en alt kademe düşünülerek yapılırsa,ekip kurmuş lider de sağlam temellere oturttuğu bu organizasyondan sürekli kazanç sağlayabilir.

Saygılarımla

Fatih Yavuz

Bağımsız Networker

Copyright © 2013 Network Marketing Türkiye.Tüm hakları saklıdır.İzinsiz ve Kaynak Link  Gösterilmeden Yayınlanamaz

Bir önceki yazımız olan Network Marketing Firmalarında Ürün Fiyatları başlıklı makalemizde çok katlı pazarlama, çok katlı pazarlama nedir ve doğrudan satış hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ