Network Marketinge Ne Kadar Bütçe Ayırmalıyım

Network Marketinge Ne Kadar Bütçe Ayırmalıyım
REKLAM ALANI

2014 Yılına Yaklaştığımız son aylarda sizler için özellikle 2014 Newtork Marketing piyasasına giriş yapmak isteyen girişimciler için kısaca bir analiz yapmak istedik.

 

Network Marketing tıpkı normal işimiz gibi;zaman isteyen ,emek isteyen,disiplinli çalışma ve sermaye isteyen bunun karşılığında da size kazanç olarak dönecek bir pazarlama sistemidir.Network Marketing oturduğun yerden para kazanma kesinlikle değildir.Her işte olduğu gibi network marketing işinede girerken küçükte olsa bir bütçe ayırmak zorundasınız.Bu işi yapmadan bunları göz önünde bulundurmayı unutmayın.

REKLAM ALANI

 

 

Öncelikle network marketinge ne kadar bütçe ayırma planı yapmadan,firma seçimi firma kazanç planı ve firmaya giriş maliyetlerini gözden geçirmek gerekir.Network Marketing sistemi ile gerçekten yasal olarak ve düzgün bir şekilde çalışan firmaların üyelik sistemleri ve giriş paketleri ücretsiz üyelik ve yaklaşık 1.500 Tl arasında değişmektedir.Daha önce firma seçimini anlattığımız için burda tekrar anlatmamıza gerek yok sanırım.

 

 

Genel olarak ilk maliyetimiz giriş ücreti ve ya paket ücretidir.Tabi bu paketlerin içinde işimizi tanıtacağımız doküman ürün vesaire olması sermayemizi de ona göre belirlememizde yardımcı olacaktır.En sık görülen çalışma maliyetleri ise,eğer firma merkezlerine ve ofislerine yakın değilseniz ,tanıtım aşamasında ki coffe break, çay kahve maliyetleridir.İşinizi büyüttükçe bu maliyetlerin içerisine seminer salonları maliyetleri de girebilmektedir.Bazı firmalar belirli kademelerden sonra bu maliyetlere destek vermektedirler.

 

 

Sonuç olarak başlangıçta hem zamanınızı hem de küçük olarak sermayenizi network marketing işine ayırmanız gerektiğini unutmayın.Ekibiniz ve kazancınız büyüdekçe tabi ki maliyetinizde artacaktır.Tabiki ikisi paralellik göstermektedir.1 Lira maliyetle 10 Lira dönüş yapabildiğiniz bir sektör olduğunu da artı olarak unutmayalım.

 

Bütün bunları göz önünde bulundurmadan sakına başkalarının ikna ve çabası ile bu işe girmeyin.Gerçekten siz bireysel olarak kendinizi bu işi yapabilcek kapasitede görüyorsanız, başlayın.Yoksa hem zamanınızdan hem paranızdan ek Kötüsü de Hayallerinizden olursunuz.

Bir önceki yazımız olan Network Marketing Lideri Kimdir? başlıklı makalemizde network liderleri, network marketing ve network marketing lideri hakkında bilgiler verilmektedir.