Yabancı Network Marketing Firmaları’nın Türkiye İlgisi

Yabancı Network Marketing Firmaları’nın Türkiye İlgisi
REKLAM ALANI

Bir çok okur ve takipçilerimizde sık sık top listede yer alan yabancı network marketing firmaları neden Türkiye’ye gelmiyor sorusu alıyoruz.Özellikle ekibimizde yer alan bir çok arkadaşımız bu konuyla alakalı bir çok yabancı firma ile irtibata geçmiştir.

Aslında bir çok yabancı menşeili firmaların Türkiye’ye aşırı ilgisi olmakla beraber kendi açısından koydukları kriterlerden dolayı gelişlerini ya erteliyorlar yada askıya alıyorlar.

Bunun belli başlı nedeni var özellikle kozmetik alanındaki büyük firmalar Türkiye piyasasının zorluğu ve Yerli Türk firmalarında bu alan etkin çalışmalarında dolayı böyle bir yatırıma genel olarak sıcak bakmıyorlar.

REKLAM ALANI

Bazı firmalar ise hala maalesef bundan 10-15 yıl önceki bakış açısına sahip bir profil çiziyorlar.Çalışma sistemi olarak Türkiye’de bir yapılanma olmadan burada resmi ofis açmayı düşünmüyorlar.

Fakat kestiremedikleri bir nota Türkiye Network Marketing piyasası artık çok farklı argümanlarla çalışmaktadır.

Değerli takipci ve okuyucularımız eğer bu şekilde bir yaklaşımla arayış içerisindeyseniz kesinlikle bu model uygulanabilir bir model değildir.

Geçmişte gano,kyani,dxn benzeri bir çok firma bu modelle 2,3 yıl sonra resmi girişlerini yapmışlardır.Fakat özellikle yurtdışında bir çoğı gıda takviyesi olan bu ürünlerin kargoda ve gümrükte takılma olasılığı yüksek,ayrıca ekip kurduğunuz arkadaşlarınıza ürünlerin gelme süresi 15 gün hatta 1 ay sürebilmektedir.

Diğer en önemli husuda ürün fiyatlarında ki dolar euro kurunun Türkiye’de yüksek olması örnek Avrupadaki girişimciler için 100$ 100 tl gibi bir rakam düşünülürse,Türkiyede bu rakam 700 tl gibi bir fiyata denk geliyor.Buda ciddi derecede ürün fiyat sıkıntısı yaratmaktadır.

Aslında tüm bu arayış ve bekleyişlerin sebebi maalesef bazıları hariç Türkiye’de faaliyet gösteren yerli firmaların istikrarsızlığı ve kurumsal bakış açısı olmamalarıdır.

Geçmişte bunun sıkıntıları çok fazlası ile yaşanmış günümüzde denetlemeler ve network marketing’le alakalı özel birimler kurulmuştur.Bu konuda nacizane görüşüm kesinlikle ürünleri ile Türkiye’de izinlerini almamış,faal olarak şirketini kurmamış bir yabancı network marketing firması ile bu şekilde çalışmaya girilmemesidir.

Bir önceki yazımız olan Jeunesse Üçüncü Kez DSN Global 100'ün İlk 15'inde başlıklı makalemizde en iyi network marketing, Jeunesse ve Jeunesse Global hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ