Network Marketing’te Bazı Firmalar Neden Başarısız Oluyor

Network Marketing’te Bazı Firmalar Neden Başarısız Oluyor
REKLAM ALANI

Değerli okuyucularımız bazen sizlerden gelen mail ve sosyal medya iletilerden en çok sorulan sorulardan biride Bir çok firmanın neden kapandığı konusu oluyor.

Açıkcası geçtiğimiz ay editörlerimizle geriye dönük incelediğimiz de Yerli firmalar kategorisine eklediğimiz firmaların büyük çoğunluğunun maalesef aktif olarak devam etmediğidir.

Tabiki sadece yerli firmalar değil ülkemizde faaliyetlerini durduran çok büyük global firmalarda vardır.Örnek sunrider,faberlic,tiande gibi,Yabancı firmaların bir çoğunun yanlış yönetici ve Türkiye saha ve ekosistemini tanımadan yanlış yönlendirmelerden dolayı yanlış girişler yaptığını sonrasında ise operasyonel olarak durduğunu söyleyebiliriz.

REKLAM ALANI

Peki Türk Firmaları neden kapanıyor,Bunun aslında bir çok nedeni var ama sadece küçük bir sermaye ile sahadan para toplama amaçlı kurulan,yada x bir networkte 1,2 senede şansa gelen bir Liderlik sonrası kendi firmalarını kurup daha çok para kazanacağını düşünen hayalperestler bunun baş nedenlerindendir.

Dikkat ederseniz bir network marketing yerli firmalarının tanıtımını yazarken sonunda sektörde kalıcı olmalarını temenni ediyoruz.Ama maalesef bir çoğu gerekli vizyon ve kurumsal bakış açısından uzak,özellikle tekstilde pazarcılıktan gelip network hayaliyle kurulan bir çok firma bu bakış açısından sahanın dilini bilmediğinden kaybetmiştir ve kaybetmeye de devam edecektir.

Bizim ülkemizin her sektörde olduğu gibi Network Marketing Sektöründe de farklı dinamikleri vardır.Sadece 3,5 arkadaşın yada Liderin gazıyla altyapısız ve sermayesiz vizyonsuz kurulan şirketlerin sonu hüsranla bitmeye mahkum olmaktadır.

Sitemiz üzerinden hem yazılımsal hem de danışmanlık için gelen bir çok arkadaşımızı bu konuda uyarıp bazılarını vazgeçirmişizdir.Arkadaşlar sektörümüz ülkemizde büyük bir derya gibi bitmek tükenmek bilmeyen bir pazardır.Bu pazarı kirleten şahıslar yada firmalar olsa da bu sektör hala yüzyılın en büyük pazarlama alt yapısına sahiptir.O yüzden lütfen Bu şekilde bir atılım yapmadan önce sizin hayallerinizin başkalarının hayallerini yok edebileceğini ve buna vesile olabileceğinizi unutmayın.

Bir önceki yazımız olan Hunca Life Mart Kampanyası başlıklı makalemizde hunca life, hunca life başvuru ve hunca life kampanyaları hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ