Ali Çağlar Çakmak

Ali Çağlar Çakmak
REKLAM ALANI

aliçakmak

Sizlere bu gün biyografisini tanıtacağımız değerli yazarımız,Doğrudan Satış ve Şebeke Yoluyla Pazarlama Sistemi,adlı doktor tezi olan  kitabı ile network marketing sektörüne hem akademik açıdan hem de sektör açısından ışık tutan Yrd. Doç. Dr. Ali Çağlar Çakmak’dır.

 
27.08.1974 tarihinde Kahramanmaraş’ta dünyaya geldi. İlkokulu Kahramanmaraş Albayrak İlkokulu’nda, ortaokulu Kahramanmaraş Anadolu Lisesi orta bölümünde, liseyi ise Malatya Fen Lisesi’nde tamamladı. Daha sonra İ.T.Ü. İşletme Mühendisliği bölümünden 1997 yılında mezun oldu. 3 yıl özel sektörde görev yaptıktan sonra 2000 yılında K.S.Ü. Afşin Meslek Yüksekokulu’nda öğretim görevlisi olarak çalışmaya başladı. 2009 yılında doktora eğitimini tamamladı.9 yıl süren öğretim görevliliğinden sonra 2010 yılında Karabük Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde İşletme Ana bilim dalı Üretim Yönetimi ve Pazarlama bilim dalında Yardımcı Doçent olarak göreve başladı. Halen aynı göreve devam etmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.

REKLAM ALANI

 
I- AKADEMİK DURUMU

Lisans: 1997 İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme Mühendisliği Bölümü İSTANBUL

Yüksek Lisans: 2004 Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme Programı     

Doktora: 2009 Erciyes Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme Anabilim Dalı Üretim Yönetimi ve Pazarlama Bilim Dalı   

 
III- BİLİMSEL ÇALIŞMALAR

Yüksek Lisans Tezi

–    Firmaların Pazara Açılma Sürecinde Markanın Etkinliği Ve Örnek Bir Uygulama: Mado Markası

Doktora Tezi

–    Şebeke Yoluyla Pazarlama Sistemi Ve Bir Uygulama
Svegili Hocamıza Network Marketing Türkiye olarak katkılarından dolayı teşekkür eder,Çalışmalarında başarılar dileriz.

Bir önceki yazımız olan Burke Hedges başlıklı makalemizde Boru Hattından Esinlenme, Boru Hattından Esinlenme kitabı ve burke hedges hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ