Ziya Kızıltan

Ziya Kızıltan
REKLAM ALANI

Bu gün sizlere profilini paylaşacağımız ,Son zamanda Sosyal E-Ticaret ve Network Alanında Çalışmalarında Adından Sıkca Söz Ettiren,Ziya Kızıltan;

 

ziyakiziltan

REKLAM ALANI

Ziya Kızıltan Kimdir?

Ziya Kızıltan, 1983 yılında İstanbul’da doğdu. Üniversite öğrenimine 2001 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Fizik Bölümü’nde başladı. İlk girişimcilik tecrübesine bu yıllarda elektronik ve bilgisayar sarf malzemeleri ticareti ile başlayarak, henüz 20’li yaşlarının başındayken 11 kişilik bir ekibe liderlik yaptı ve yıllık milyon dolarlık cirolara ulaştı. Yaklaşık üç yıl süren bu tecrübe sayesinde ticareti ve satışı bizzat tecrübe ederek öğrenme şansı yakaladı ve kariyerine satış ve pazarlama alanında devam etmeye karar verdi. İlk profesyonel satış kariyerine Tatil sektöründe başlayan ve daha sonra Aktif Satış alanında temizlik ve sağlık sistemleri satarak devam eden Ziya Kızıltan, bu sektörde elde ettiği başarılar sayesinde Satış Müdürü, Ofis Müdürü ve Türkiye Satış Direktörü pozisyonlarına yükseldi. Bu dönemde başladığı İşletme Fakültesi’ndeki eğitimini tamamladı.

İnternet ve teknolojinin hızla geliştiğini fark ettiği 2010 yılında, internet tabanlı uluslararası bir müşteri sadakat programı firmasında serbest girişimciliğe başlayan Kızıltan, üç yıl boyunca Türkiye’nin dört bir yanında kuruduğu ekip ile yüzlerce kişilik seminerler ve eğitimler vererek on binlerce kişilik bir müşteri topluluğuna ulaştı.

 

Bu tecrübe sayesinde Tavsiye Pazarlaması sektörünün gücünü ve potansiyelini keşfetti. Bu sırada tanıştığı eTicaret ile Tavsiye Pazarlaması sektörlerini bir araya getiren İncir projesinde Pazarlama Müdürü pozisyonunda çalışmaya başladı.

2013 yılında kurulan, e-ticaret ile Tavsiye Pazarlaması sektörlerini bir araya getiren incir.com projesinde kuruluş aşamasından itibaren Pazarlama Müdürü olarak görev aldı. E-ticaretin önündeki engelleri kaldırmaya ve daha fazla insanı e-ticaretin avantajları ile tanıştırmaya yönelik önemli çalışmalarda bulunarak binlerce eTicaret girişimcisi yetiştirdi.

2016 yılının sonlarında Doğan Online ailesine katılan Ziya Kızıltan halen Hepsiburada.com’da Satış Geliştirme Müdürü olarak çalışmaya devam ediyor.

Evli ve bir çocuk babasıdır.

Kendisi ile ilgili gelişmeleri ve haberleri Kendine ait kişisel sitesi olan ziyakiziltan.com adresinden ve Buradan Tıklayarak Youtube Kanalından takip edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan B. CENGİZ BAHAR başlıklı makalemizde b.cengiz bahar, cengiz bahar ve cengiz bahar kimdir hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ