Kombulife

Kombulife
REKLAM ALANI

Kombulife isiminden de anlaşılacağı üzerine kombuçaydan ismini alan farklı ürünler network kanalı ile de satış yapan katre grubun organizasyonudur.Gelelim kombuçayın genel hataları ile özelliklerine ,

Kombuçay

Çin’de M.Ö. 220′lerin başında Tsin Dynasty’nin zamanında Kombuçay  bir çok sihirli özelliği olan ölümsüzlüğün içeceği olarak tanınmıştır.414′te, Japon İmparatoru Inkyo kendi sindirim problemleri  için Koreli Doktor Kombu’yu yanına çağırtmıştır. Doktor Kombu ise Inkyo’yu Kombuçay çayı ile tedavi etmiştir.

REKLAM ALANI

 
Kombuçay, 2200 yıllık geçmişe sahip bir maya enzim çayıdır. İlk kullanımı kayıtlara göre, Çin İmparatorunun Tsin Hanedanı olduğu dönemlere(M. Ö 221) dayanmaktadır. O zamanlar da ismi ‘Ölümsüzlük İlacı’ya da ‘Divine Tsche’olarak bilinen tonik, daha sonraları Kombu’nun Çay’ı olarak anılmaya başlanmıştır. M. S. 414 yılında Koreli Dr. Kombu, Japon imparatoru Inkyo’yu tedavi etmek için bu toniği Japonya’ya getirmiş ve bu tarihten sonra da Dr. Kombu’nun Çay’ı olarak anılmaya başlanmıştır.

 
 Kısa süre içerisinde dünyanın farklı bölgelerine yayılan, etkileri ile son derece dikkat çekici olan Kombuçay ile ilgili, geniş ve  kapsamlı araştırmalar yapılmaya başlanmıştır. İkinci Dünya Savaşı sonrasında kanser araştırması yapan bilim adamları Rusya’da bazı bölgelerde hiç kanser vakasına rastlanmadığını, insanların yaş ortalamasının yüksek(130) olmasına rağmen gözle görülür ciddi yaşlanma belirtileri taşımadıklarını farketmişlerdir. Araştırmalar sonucunda bu bölgede her evde ‘Tea Kvass’denilen fermante bir çay içiliyor olması sağlıklı ve uzun ömürlü olmalarının, bunun yanında son derece enerjik ve genç görünmelerinin nedeni olarak rapor edilmiştir.

 

 

 Tazeleyici özelliği yanında ferah ve lezzetli bir içime sahip olan Kombuçay, Almanya, Fransa, Rusya, Çin, Japonya, Kore, Hindistan, Endonezya, Brezilya, Mexico, ABD, Kanada daki doktorlar, bilim adamları ve araştırmacıların da ilgisini çekmiş, üzerinde araştırmalar yapılmıştır. Yapılan çalışmalar sonucunda bilim dünyası, çayın gerçekten de doğadan gelen  mucizevi bir içecek olduğunu ispat etmiştir.

 

 

 
Japon savaşçılar bu mantar çayının özelliklerinden dolayı dikkate  almışlar ve savaşlarda yanlarında götürmüşlerdir. Kombuçay mantar çayının dünyaya yayılmasındaki sebeplerden bir tanesi, bu  olabilir. Tarihsel arşivler savaşçıların bu mantar çayını bellerindeki  mataralar ile taşıdıklarına dikkat çekmektedir. Savaşçılar özellikle  içeceğin yenileyici ve kuvvetli olmasını dikkate almışlardır.

 

 

Tarihçiler çay mantarının ilk kullanımının Uzak Doğu’da sağlık amaçlı  olduğuna dikkat çekerler.Özeliikle Japonya, Çin, ve Kore. Ticari yolların vasıtasıyla genişlemiş ve Orta Doğu’lu tüccarlar vasıtasıyla ilk Rusya ile tanıştırılmış daha sonra direk olarak Doğu Avrupa’ya girmiştir.İkinci Dünya Savaşı’nın kaçınılmaz bir sonucu olarak, Kombuçay yapımında kullanılan gıdaların kıtlığından dolayı o dönemlerde Avrupa’ya yayılamamıştır.Almanya’da yayılması ancak günümüz yüzyıllarında olmuş ve Kombuçaynın rotası Rusya’dan Almanya’ya kaymıştır.

 

 Kombuçay ile alakalı ve farklı ürünler yine katre network marketing bünyesinde satılmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Awyen Marketing başlıklı makalemizde awyen, awyen araba kampanyası ve awyen kampanya hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ