Network Marketing Lideri Kimdir?

Network Marketing Lideri Kimdir?
REKLAM ALANI
Network Marketing Lideri

Network Marketing Lideri

 

 

Son Zamanlarda özellikle de bazı network marketing çevresi tarafından kendilerince lider diye tanımladıkları insanları neden sitemizde paylaşmadığımız ya da yer vermediğimiz soruları soruluyor.Öncelikle Lider Kavramını İrdeleyelim ve sonrasında bu konudaki cevabımızı sizlerle paylaşalım.

REKLAM ALANI

 

Lider Kelime Manası İle Nedir?

Belirli amaç ve hedeflere yönelmiş insan gruplarının oluşturulması ve harekete geçirilmesi her insanda kolay kolay bulunmayan ayrı bir beceri ve ikna etme yeteneklerini gerektirmektedir. Liderlik konusunda ortaya atılan birçok tanımlar incelendiği ve bir sentez oluşturmaya çalışıldığı takdirde bu kavramı, bir grup insan belirli amaçlar etrafında toplayabilme ve bu amaçları gerçekleştirmek için onları harekete geçirme yetenek ve bilgilerinin toplamıdır diye tanımlayabiliriz.

 

 

Temel yaklaşım olarak; çevresinde bulunan bireyleri hitabet gücü, sahip olduğu bilgi ve vizyonu ile etkileyip, sürükleyen bir yapıya sahiptir. İnsanları dinler ve anlamak için özel çaba sarf eder. Çevresindeki herkesin en iyi yanlarını geliştirmelerine olanak sağlayacak olumlu değişim ve sürekli öğrenme ortamları sağlar. Sahip olduğu güçlü sosyal değerler sayesinde çevresinde yarattığı “karizma” sahip olduğu örnek kişilik ve tutarlı davranışları, diğer insanlar için etkin bir rol modeli olmasına yol açar.

 

 

Kelime ve Sözlük bakımında baktığımız da liderlik kavramı bu şekilde tanımlanıyor.Bu tür özelliklere sahip Türkiye’de tabiki bir çok özellik olmasına rağmen network marketing sektöründe direkt bu özelliklerle hareket etmenin,yani lider kavramının bu sözlük manası ile uygulanmasının doğru olmadığını söylemek isteriz.

 

 

Gelelim Neden bazı kişilere yer vermiyoruz,2011 bir yılında itibaren sektöre büyük bir soluk getiren sitemiz bazen hatalı yazılarda olabilmesine rağmen her zaman objektif olmaya çalışmıştır. Türkiye de bazı arkadaşların BÜYÜK networkcu diye tabir ettikleri insanlar maalesef bizim gözümüzde sadece büyük para kazanan insan manasından ileriye geçemez.

 

 

Peki Neden?

Şaşalı toplantılarda eşlerini kucaklarına alarak ellerinde şampanya kadehleri ile bizlere poz verip, alkış tutmamızı bekleyen,network marketing işini yapamayacağını bile bile asgari ücretle çalışan insanın cebinden binlerce Tl çıkmasını vicdanı bile sızlamadan izleyen, o kişilere,Toplumu bu kadar gözardı edip özellikle de orta kesim dediğimiz insanların sırtından para kazanıp sonrasında onların inançlarını,yaşantılarını hor gören,toplantılardan sırf giyimi kuşamı yüzünden insanları terbiyesizce dışarı çıkartan bir anlayışa, network marketing olarak ne bu gün ne yarın kesinlikle alkış tutmayacağımızı ve o kişileri  belirtmek isteriz.

Bir önceki yazımız olan Online Sertifikalı Beden Dili Eğitimi başlıklı makalemizde beden dili eğitimleri, network marketing ve network marketing eğitimleri hakkında bilgiler verilmektedir.