Network Marketing Dernekleri Nasıl İşliyor

Network Marketing Dernekleri Nasıl İşliyor
REKLAM ALANI
networkmarketingdernekleri

networkmarketingdernekleri

 

Network Marketing Dernekleri Nasıl İşliyor

Son Dönemde özellikle sektörde artan sayıda firmaların katılımı,bir çok insanın network marketing sistemi ile çalışan firmaların güvenilirliğini ve çalışma sistemlerinin uygun olacağını onaylayan bir merci araması Bu konu hakkında neler yapıldığını ,nelerin yapılmadığı hakkında bir paylaşım da bulunma gereksinimi hissettirdi.

 

REKLAM ALANI

 

Dünya çapında bakarsak Öncelikli olarak ,Tüm dünyada en geçerli Network Marketing dernekleri WFDSA üyesi derneklerdir.  WFDSA, dünyadaki tüm Network Marketing derneklerinin buluştuğu bir üst dernektir. SELDIA ise Avrupada faaliyet gösteren derneklerin buluştuğu üst dernektir.Avrupa Doğrudan Satış Dernekleri Federasyonu (FEDSA) ise doğrudan satış yapan bire bir tüm firmaları kapsamaktadır.Türkiye’de ise DSD adlı doğrudan satış derneği faaliyet göstermektedir.

 

Peki Bu Derneklere Üye Olmamak Firmaların Güvenilirliğini Etkiler mi?

 

Dünya’da ve Türkiye’de bir çok güvenilir firma bu derneklere üye olmamakla beraber aslında network marketingin işleyiş mantığına çok ters olabilecek firmalarda maalesef üye olarak gözükebilmektedir.Özellikle Türkiye’de uzun süredir faaliyet gösteren DSD yavaş işleyişi ile dikkat çekmektedir.Bunun neticesinden insanlar DSD den çok kendi tercihlerini kendileri oluşturmaktadır.

 

 

 

Aslında Günümüzde özellikle en çok ihtiyaç duyulan böyle bir derneğin faal olarak ve de etik çerçevelerde işlemesidir.Bunu yapmakta hem sektörde yer alan öncü kişilerin ve sektörün içerisinde profesyonel bakış açısı ile çalışan firmaların ön ayak olması ile oluşacağı kanaatindeyim.Yoksa belli kişilerin elinde oluşacak bu tarz yapılanmalar maalesef yine en çok zararı sektöre ilgi duyan danışmanlara verecektir.İlerleyen dönemlerde bu konuda atılacak somut adımlar olduğunda yine sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

fatihben

Saygılarımla
Fatih Yavuz
Uzman Networker
Copyright © 2014 Network Marketing Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

Bir önceki yazımız olan Network Mu? Marketing Mi? başlıklı makalemizde network marketing, network marketing eğitimleri ve network marketing firmaları hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ