Network Marketing ve Sponsorluk

Network Marketing ve Sponsorluk
REKLAM ALANI

Network Marketing ve Sponsorluk

Belkide Network Marketing Sektörünün Büyümesinin,Büyümesinin devam etmesinin Firmaların Hacimlerinin ve Organizasyonların Büyümesinin En Kilit Kavramı diyebiliriz, Sponsorluğa ,Peki neden bu kadar önemli Network Marketing Sektöründe Nasıl Olmalı Sponsorluk;

REKLAM ALANI

1-Sponsorun bilmiyorum deme hakkı yoktur.Kendi sponsoru ve şirket eğitim dökümanlarından bilgi alması konularında mazereti kabul edilemez.

2-Sponsor aktarımını doğru, seviyeli,iş ahlakına uygun ve  şirket ilkeleri çerçevesinde yapmak ile mükelleftir.

3- Adayı Bulmak

4-Adayı Tanımak , Karşılıklı Tanışmak ve Sunum Yapmak

5-Adayın Kayıt Sonrası Başlangıç Seansını Yapmak

6-Yeni Distribütörün  Şirket İlkelerini İncelemesi, Anlamadığı Konuları Aydınlatmak

7-Aktif Sponsorluk Yapılan Distribütörün  Ekibi ile Tanışmak Ve Ekip Motivasyonu İçin Uygun Eğitimleri Sağlamak

8-Aktif Sponsorluk Yapılan Girişimcinin Ve Ekibinin Vizyonlarına, Yaratıcılıklarına Katkı Sağlamak.

 

Üst Kısımda Konunun Biraz Kural Kısımlarına değinmek İstedim,Ama bunları yaparken dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktalar mevcut,Bu hem sponsorluk yapacak kişilerin hem de Sponsorundan destek bekleyen kişilerin dikkat etmesi gereken konulardır.

 

Şunu Unutmayalım bu iş modelinde Sponsorunuz sizin Patronunuz değildir,Aynı şey sponsor içinde gerekli siz bir patron değilsiniz,Ama işimizin en güzel yanı Sponsor sizinle kol kola yürüyecek adım atacak kişi olmasıdır.Hiç bir sponsor ekibinde bulunan kişilere emir kipi ile konuşurak hareket etmemelidir.Bunu deneyenlerin sonu ortadır.Hiç bir Distribütör de şunu unutmamalıdır,Sponsorluk yapan Arkadaşınız Sizi kendi konumuna getirmesi için sizinde bunu istemeniz gerekmektedir.

 

Network Marketing Sektöründe Liderlik Önce Sponsorlukla Başlar,Sponsorluk ise Çalıştığın Şirketin Tüm Değerlerini İyi Bilmek ,Bunları İyi Aktarmak iyi Bir Sponsor ve Liderlik Yolunda İlerlemek için Sektörle alakalı tüm eğitimleri almaktan geçer.

 

Son Olarak Şunu Unutmayalım Lider Sponsorlar Hiç Bir Zaman İşlerini Şansa ve Tesadüflere Bırakmazlar.İşte Bu sektörde Karar Verme Noktanız Bu Olmalı…

fatihben

Saygılarımla
Fatih Yavuz
Uzman Networker

https://www.facebook.com/faazbey
Copyright © 2015 Network Marketing Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

 

 

Bir önceki yazımız olan Network Marketing Kazanç Planı Binary Mi? Unilevel mi? başlıklı makalemizde binary sistem, marketing pazarlama ve network marketing hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ