Üstü Kapatılmış Network Marketing

Üstü Kapatılmış Network Marketing
REKLAM ALANI

 

Merhaba sevgili okuyucalar daha önce network marketingte firma seçimi ile ilgili makalemizi yayınlamıştık.Şimdi ise piyasa da sıkça rastladığımız farklı bir network marketing yapılanması var.Ben buna şahsım olarak üstü kapatılmış titan diyorum.Yani kısacası sadece hızlı para kazanmaya odaklanmış,sistemi olmayan sadece giriş paketi satmaya ve giriş paketi ile alınan üründen başka,devam ürünü olmayan,giriş paketini fahiş fiyattan satarak çok kazanmanın yönteminin kendilerinde olduğunu söyleyen firmalar ve kendilerini network gurusu sanan bu firmalarda çalışan temsilcilerdir.

REKLAM ALANI

 

Daha önce bir çok firma Türkiye’de bu sistemi kurmaya çalıştı ve büyük kitleler topladılar.Bunların bu kadar sayıda talep görmesinin hala bir çok sebebi var,ama acizane bana göre en önemli neden bizim toplum genelinin düşüncesinde yer alan titan kavramıdır.

 

Aslında Türkiye şöyle bir yanlış algı var insanlarda,kişiler network marketing sistemini ilk duyduklarında ilk çıkan söz bu saadet zinciri değil mi?Ama duydukları iş gerçek bir network marketing ve çalışma emek,disiplin,zaman ve eğitim gerektiriyorsa,o zaman da yok abi kim uğraşacak bu işlerle deyip aslında kendi zihinlerinde istediklerinin titan olduğunu belli ediyorlar.

 

Oysa network marketing her zaman planlı yapılan ,pazarlama yapmanın birinci kural olduğu başlı başına bir pazarlama sistemidir.Kim size ürün satmak yok,Ürün satmadan pazarlama yapmadan kazancaksınız derse yalan söyler?Ürün satmadan pazarlama yapmadan network marketing yapılamaz.

Son olarak network marketing işini ve network marketing sistemini benimseyip bu işe başlamak isteyen arkadaşlara acizene tavsiyem gerçekten çalışacakmısınız? gerçekten pazarlama yapacakmısınız? gerçekten okuyup eğitim alacakmısınız?Eğer bunları göze alıp en az 1 Senelik planla network marketing yapacaksanız sektöre giriş yapabilirsiniz.Bunları yapmayacak arkadaşlar kesinlikle network marketing sistemlerine girmelerini tavsiye etmiyorum.

Bir sonraki makalede görüşmek dileğiyle,

Fatih Yavuz

Bağımsız Networker

Bir önceki yazımız olan Network Marketing'te Başarı başlıklı makalemizde network marketing, network marketing eğitim ve network marketing eğitimcileri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
  1. huncalife dedi ki:

    Teşekkürler gerçekten çok haklısınız maalesef bizim insanalrımızın çoğu titan gibi oturmadan para kazanmak istiyor üye oluyorlar ee ben şimdi ürünmü satacam ben kimsye anlatmadan siz bana yardımcı olsanız gibi mantıksız hareket ediyorlar.Yazı için teşekkürler devamını bekliyoruz.

  2. Mehmet dedi ki:

    Müthiş bir makale teşekkürler Fatih Bey sizi takip etmeye devam ediyoruz.

  3. YALÇIN YILDIZ dedi ki:

    Fatih bey, tek kelimeyle harikasınız..Emeğinize sağlık..Çokgüzel bir yazı yazmışsınız..

BİR YORUM YAZ