Network Marketing’e Ponzi Algısı

Network Marketing’e Ponzi Algısı
REKLAM ALANI

Merhaba değerli takipcilerim son günlerde özelliklede sosyal medyada yoğun şekilde yürütülen negatif bir kampanya silsilesi görmekteyim.Network Marketing sistemini ponzi algısıyla örtüştüren insanların yoğun paylaşımları gözükmektedir.

 

Öncelikli olarak bu kampanyayı yürüten kişiler ve şahıslar, maalesef geçmişte çeşitli şekilde ponzi sistemlere bulaşmış açgözlülükleri sonucu hüsrana uğrayan bir kitlenin oluşturduğu görünmektedir.

REKLAM ALANI

 

Aslında network marketing sistemi amwayden bu yana herbalife ürün firmalarıda dahil her zaman ponzi ile karşılaştırılması yapılmış,bazı ülkelerde çeşitli davaların konusu olmuş,ama 70 yıldır günümüze kadar gelen hali hazırda bir çok küçük çaplı ülkerin bütçesini geçmiş bir sektöre ulaşmıştır.

 

İnternet ve dijital dünyanın gelişimi ile birlikte farklı kanallarda da kullanılmaya başlanmış,özelliklede reklam,internet,kriptopara,yatırım gibi sektörler ağırlık kazanmaya başlamıştır.Ama tabiki ponzi algısı ile kurulan firma sayısı da bu zamanda dahada artmıştır.Peki neden böyle bir algı oluşmaya başlamış ve insanlarımıza negatif yüklemeler yapılmaktadır.

 

Özellikle belirtmek isterim ki bu yazımızdan ne sadece ortada gezen ürün networku yapan arkadaşlarımız sadece gerçek networkuz biziz diye bir algı yaratsınlar nede kriptopara sektöründeki arkadaşlarımız biz ponzi değiliz networkuz diye bir algı yaratsınlar.

 

Zaman içinde gelişen teknoloji ile ürün illaha elle tutulur gözle görülür olmak zorunda değildir,Bu gün websitesi,sigorta,kriptopara,asistan hizmetleri vs de birer üründür.Peki ponzi ile Networku ayıran kavramlar nelerdir?

Aslında çok basit şu anda piyasada ponzi ponzi diye dolaşan açgözlü arkadaşlarımız  kairostan başlayan gma vs giden yolda bankadan bile daha çok getirisi olacak ortadan ürün olmadan ayda%50,%250 ye varılan kazanclar gözlerini boyamış piyasayı bilmeden networku bilmeden kısa sürede köşeyi dönme hayali ile balıklama daldıkları bu sektörden hatta öyle balıklama ki kredi vs çekerek girdikleri bu sektörden hüsranla ayrılarak,kendilerini değil sektörü tek suçlu görerek ortalıkta hepsi ponzi diye  dolaşmaktadırlar.

 

Network Marketing Sisteminin Tesbiti

1-Ortada fiziksel yada dijital kabul görmüş bir ürün var mı dır?

2-Ortada olan dijital yada elle tutulan ürün fiyatı piyasada müadil ürünlere göre aynı fiyatta mıdır?

3-Firma geçmişi,alt yapısı,şirket kuruluş sermayesi ve şirketin kuruluşcularının geçmişleri

4-Kazanç planı satış olmadan alışveriş olmadan size bir şeyler vaad ediyormu,Dijital ürünlerde ya da kripto para da mining size global havuzun verdiğinden daha fazla vaatte bulunuyor mu?

5-Sistem sadece üye yapmaya dayalımı,Yoksa bireysel olarakta ürünü satarak kazanç elde edebiliyorsunuz mu,

Sonuç olarak arkadaşlar piyasada 50 kuruş olan bir ürünü 5 tl satıp 4 tl prim dağıtıyorum demek o firmayı network yapmaz tam tersi bir ponzidir,aynı şekilde sadece para ver aylık kazanç veriyorum diyen sistemlerde ponzidir.Kendi aklınız ve mantığınızla araştırdığınızda kazanç planı kıyaslaması yaparak ta çok rahat ayırt edebilirsiniz.En önemli nokta ise bir şirketin size ödeme yapabilmesi için kazanç sağlaması gerekiyor,Sürekli veren kazanç sağlamayan bir şirketin devamlılığı nasıl olacaktır.

 

Derinlemesine araştırma yapın sektördeki doğru insanlara sorun,yakın arkadaşlarınızın daveti ve kazançlarından etkilenmeyin,gözünüzü aşırı para bürümesin,dediğim noktaları iyi araştırın ve ona göre karar verin.Çünki bizler bile maalesef bu hataları yaptık.

 

Bu piyasa yıllardır nasıl vardı ise hala devam edecek bu gün Dünyanın bir çok büyük firmasının kullandığı kullanmaya çalıştığı bu sistemi 3,5 tane cahil insanın sözü ile değerlendirmek önünüze gelebilecek fırsatları kaçırmaktır.

 

Son Olarak Şunu Unutmayalım Lider Sponsorlar Hiç Bir Zaman İşlerini Şansa ve Tesadüflere Bırakmazlar.İşte Bu sektörde Karar Verme Noktanız Bu Olmalı…

fatihben

Saygılarımla
Fatih Yavuz
Uzman Networker

https://www.facebook.com/faazbey
Copyright © 2017 Network Marketing Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

Bir önceki yazımız olan Yeni Çağ Yeni Network Marketing Mi? başlıklı makalemizde 2017 network marketing, 2017 network marketing firmaları ve kriptopara hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ