Networkmarketing Firmanızda Satışı Arttırmak

Networkmarketing Firmanızda Satışı Arttırmak
REKLAM ALANI

 

Networkmarketing firmanızda satışı arttırmak

REKLAM ALANI

Öncelikli olarak doğrudan satış yaptığınız firmanıza ve ürününüze güveniyorsanız,sattığınız ürünleri kendiniz kullanıyor ve gerçekten memnunsanız,satış yapmanız o derecede kolay olacaktır.

 

 

Network marketing firmanızın ürün gamı ne olursa olsun muhakkak yanınızda örnek bir numune küçük bir deneme boyunu taşıyın.Tabi bu sektörden sektöre değişebileceği gibi bazı sektörlerde yapılması zor da olabilir.

 

 

 

Fakat mesala tekstil sektöründesiniz işiniz biraz daha kolay ürünü üzerinizde taşıyarak tanıtımını yapabilirsiniz. Kozmetik sektöründe iseniz numune parfüm ve krem çeşitlerini yanınızda bulundurabilirsiniz.Bu çeşitler firmanıza ve ürün gamına göre arttırılabilir.Eğer ben doğrudan satış işinde başarıyı yakalayacam diyorsanız kesinlikle satış yapmaktan ve tanıtım yapmaktan korkmayın.

 

 

 

Size başımdan geçen bir olayı kısaca anlatayım.Ben o dönemler gerçekten satış yapma konusunda çekingenliğe sahiptim.Bu zayıf yönümde hala ara ara devam etmekle beraber kendimi geliştirmeye çalışıyorum.Bir doğrudan satış firması toplantısından dönüşte toplantıya gittiğimiz kişiler ile birlikte otobüse binmiştik.Toplantıya gittiğimiz arkadaş işe zor ikna olmuş ama önceki tecrübelerine dayanarak firmaya kaydını yapmıştı.Ben otobüste diğer arkadaş ile konuşurken kafamı çevirdiğimde kaydını yaptığımız abimiz elindeki numune ürünü yanında ki tanımadığı her hangi bir kişiye denetiyor ve sonrasında da kartını veriyordu.O güne kadar ben bu şekilde bir şey yapmaya hiç cesaret etmedim ve denememiştimde.Dediğim gibi hala zorlanırım.

 

 

 

 

Fakat bu olay bana en azından çevremde tanıdığım kişiler ile olan diyoloğumda cesaret vermiş her türlü olumsuzluğa rağmen firmama ve ürünüme güveniyorsam tanıtım yapmaktan geri durmamışımdır.Tabiki otobüslere binin insanlara satış yapın demiyoruz ama en azından çekingelerinizden arınıp çevrenize firmanızı ve ürününüzü tanıtmaktan korkmayın.

 

 

Dönemsel Satış Arttırmak

 

Network marketingte siz bir mağaza sahibi olduğunuz unutmayın.Bu bakış açısı ile dönemsel satışlarınızı arttırabileceğiniz aynı zaman da ekibinizi de büyütebilceğiniz özel satış dönemleri fırsatlarını değerlendirin.

 

Bu satış metodu ve taktiklerini günümüz pazarlama sistemi içerisinde sıkca görmekteyiz.Mesela bir kozmetik firmasında temsilciseniz genel olarak kutlanılan sevgililer,anneler,babalar günü satışlarınızı arttıracağınız en önemli dönemdir.

 

Diyelim bir bitkisel ürünler satan bir firmadasınız ve romatizmaya iyi gelen bir ürününüz var ,bunun satışını en güzel kış ayında arttıracağınızı unutmayın.

 

İnsanların  ihtiyacı  olan  ürüne  ihtiyacı   olan  zaman da  ulaşması,  sizi de   satışlarınızı   arttırmanız   konusunda destekleyecektir.

Bir sonraki makalede görüşmek dileğiyle,

Fatih Yavuz

Bağımsız Networker

Copyright © 2011 Network Marketing Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

Bir önceki yazımız olan Network Marketingte Başarısızlık Nedenleri başlıklı makalemizde network marketing, network marketing başarısızlık nedenleri ve network marketing çalışma sistemleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ