OneCoin Ceosu Tutuklandı

OneCoin Ceosu Tutuklandı
REKLAM ALANI

2014 yılında Kurulduğundan bu yana dolaylı olarak ülkemizde de faaliyet gösteren Dünya’da 3 milyon’a yakın üyesi bulunan onecoin,ABD yargısı OneCoin lideri hakkında karara vardı ve Ruja Ignatova ve Konstantin Ignatov tutuklandı tutuklandı.

Kendilerini Network Marketing alanında faaliyet gösteren bir firma olarak tanıtan onecoin uzun bir süre yatırımcılara geri dönüş sağlamıyordu.

New York Güney Bölgesi Federal Savcılığı (SDNY), Ruja Ignatova ve Konstantin Ignatov isimli iki ismi e-dolandırıcılık, menkul kıymet dolandırıcılığı ve kara para aklama suçlarından suçlu buldu ve bu ikilinin içerisinde ABD vatandaşlarının da bulunduğu yatırımcıları kripto paraları kullanarak ”milyarlarca dolar” dolandırdığını ifade etti.

REKLAM ALANI

ABD’li savcı Geoffrey Berman konu hakkında yaptığı açıklamada bu ikilinin ”yalanlar ve sahtekarlıklar üzerine kurulu bir kripto para şirketi ile yatırımcıları milyarlarca dolarlık dolandırdığını” vurguladı.

”Onlar büyük kazançlar ve minimal risk vaat etti ancak iddia edilene göre bu işletme tamamiyle yalanlar üzerine kurulu ve sıfır ile birlerden ibaret bir piramit yapısıydı. Sanıklar zengin olurken, yatırımcılar kurban haline getirildi.”

Ülkemizde onecoin coinspace kadar darbe vurmasada geçmiş dönemde onecoine çalışma yapan kişiler mevcuttu.Aslında işin özüne baktığımızda daha büyük vurgunlar ico dediğimiz coinlerde de yapılıyor,Ama kişiler bireysel yatırım yaptıklarından ponzi sistemler kadar dikkat çekmiyordur.

Uzun yıllar kripto para sektörünüde takip ediyoruz ve gördüğümüz şu aslında kripto para ile network marketingin uyuşmaması için bir neden yok,fakat bu alanda kurulmuş tüm firmalar ve kurucuların amacı topluluğa fayda sağlamak değil dolandırmak üzere kurduğu için %90 oranında sonuç hüsranla bitmektedir.

Bir önceki yazımız olan MaryKay Türkiye'de Neden Yok başlıklı makalemizde mary kay, mary kay network ve mary kay türkiye hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ