Sosyal Medya Marketing

Sosyal Medya Marketing
REKLAM ALANI

 

sosyal medya marketing

Günümüz dijital çağında artık ticaret fiziksel ortamdan elektronik ortama kayarken e-ticaret sektöründe ki yıllık sürekli artan satış ve işlem hacimleri de bunun bir göstergesidir.Bazıları hala dokunarak hissederek alış veriş yapmaktan vazgeçmese de bildiğimiz ürünlerin,markaların fırsatlarını internet ortamında takip etmekten yine geri durmayız.

E-ticaret sektörünün gelişmesine paralel olarak,sosyal medyanın da özellikle facebook marketing ortamında bulunmayan firmaların gün geçtikce bu ortamda bulunması ,bunun için profesyonel ajanslarla çalışması,bu arada sosyal medya sektörünün de yeni bir iş kolu yaratarak sürekli büyüyen bir endüstri olma yolunda ilerlediğini görüyoruz.

REKLAM ALANI

Gelelim network marketing ile sosyal medya arasında ki ilişkiye,ya da network marketing işimiz için sosyal medyayı nasıl etkin kullanabiliriz.Bir defa sosyal ağda sürekli referans link paylaşarak yapılan network marketing işini sakına sosyal medya ile network marketingi ben de yapıyorum,diye algılamanızı tavisye etmiyorum.

Sosyal medya facebook marketing,twitter marketing,dediğimiz ortamda paylaşımlarını ve anlatımlarınızı işinizin profesyonel detaylarını anlatarak,arkadaşlarınızı ve gruplarınızı hedef kitle halinde büyüterek network marketing ile entegre edebilirsiniz.

Network Marketingin birinci ve en bilinen klasik başlangıcı liste yap,anlat,kopyalat şeklinde ilerletmektir.İlk başta yapılan listeler genelde yakın çevreler olduğundan işle alaka kurabilecek,ya da çok alakasız insanların da sert tepkileri ve dalgaları ile karşılaşabilecek olma ihtimaliniz yüksektir.

İşte sosyal medya marketing sisteminin en büyük avantajı burda oluşturabileceğiniz listenin önünün açık olması,burdaki adayları sektörden seçebilme şansınızın olması,sizin ve işinizin dinlenilmesi oranını arttırırken aynı zamanda akılcı ve yapıcı sorular ile karşı karşıya gelerek kendi tecrübenizi de arttırmasına katkı sağlayacaktır.İlerleyen dönemler de sosyal medya konusuna farklı açılardan yine sıkca değineceğiz.Sonra ki makale ve eğitimizde görüşmek üzere hoşçakalın..

 

Saygılarımla

 

Fatih Yavuz

 

Bağımsız Networker

 

Copyright © 2012 Network Marketing Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

Bir önceki yazımız olan Evde Network Marketing başlıklı makalemizde evde iş fikirleri, evde network marketing ve evde ofis hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ