NETWORK MARKETİNG BAŞARILI OLMANIN YOLLARI

NETWORK MARKETİNG BAŞARILI OLMANIN YOLLARI
REKLAM ALANI

2-COŞKULU OLMAK TERCİH EDİLMENİZİ SAĞLAR!

 “Coşku, zekadan daha önemlidir.”

Albert Einstein

Birçok şirket, üyelerine uzun vadeli hedefler yerine kısa vadeli hedefler vermektedir. Bunun en büyük nedeni eğitimlerde yakalanan sinerji kaybolmadan kişileri coşkulu bir şekilde sahada çalışmalarını sağlamaktır. Süre uzadıkça enerji azalacağı için hedeflerde kısa süreli olmaktadır.

Siz ne kadar hareketli ve coşkulu olursanız sizin üyeleriniz de müşterileriniz de o kadar coşkulu olacaktır. Sizin gibi olmasalar bile sizi gördüklerinde size benzemek isteyecekler veya ürünlere karşı daha sempatik davranacaklardır.

Dünyaca ünlü kitap olan Olumlu Yaşamanın Gücü adlı eserin sahibi Norman Vincent Peale bir başka eserinde FARKI YARATAN COŞKUDUR ismini koyarak hayatta heyecanlı olmanın başta depresyon olmak üzere birçok sorunun çözümü olduğunu anlatmıştır. Yaptığınız işlerde, sosyal ilişkilerde ve ticaretinizde insanlar heyecanı gördüklerinde etkilenirler.

REKLAM ALANI

Birçok kişi sırf bu etkilenmeden dolayı ürün ya da hizmet satın almaktadır.

“Hiç kimse coşkusunu kaybetmiş insanlardan daha yaşlı değildir”

Coşku size birçok şeyi kazandırır.

İstekli olmasanız bile istekli olmanızı sağlar.

Keyifli olmasanız bile sizin keyifli olmanızı sağlar.

Sizi coşkulu gören kişiler bundan olumlu etkilenir.

Her daim coşkuyu kaybetmemek için kendinize küçük hedefler koymalısınız. Yolda yürürken bile gideceğiniz yerin dünyanın en önemli yeri imiş gibi düşünmelisiniz. O gün katılacağınız toplantının hayatınızın en önemli toplantısı imiş gibi düşünmelisiniz.

Bugüne kadar tanıdığım pek az insan vardır coşkulu olabilmiş. Kendilerini gözetleyenlere baktığım aman onun hayatını hayalleri yapmışlardır. Sizce yaşam şartlarımı onların istedikleri? Hayır. Sadece onun sahip olduğu coşku idi. Kişiler ondan coşku almak için onunla daha çok görüşme talebinde bulunuyorlardı. Sonuçta aynı coşkuyu paylaşmak isteyen başkaları ve sürekli büyüyen organizasyon anlamına geliyordu…

Sizin gözlerinizdeki canlılığı hissedenler anlattıklarınızdan çok sizdeki enerjiyle ilgilenecektir. Sizin yanlarınızda bulunmanız onlara zevk verecektir.

Coşkunuzu her daim canlı tutmanız gerekir. Kendinizi coşkusuz ve sönük hissettiğiniz zaman çok fazla yeni kişiyle tanışmak ya da bir şeyler anlatmak yerine rutin işlerinize vakit ayırın.

Eğer coşkulu değil ve asık suratlı iseniz birileriyle görüşürken gülümseyin ve kelimelerinizi canlandırın. En azından iletişime dayalı işler yapıyorsanız bunu ihmal etmeyin.

Motivasyon, sabrı muhafaza etmek için gerekli olan güveni geliştiren fikir ve tavırları besler.  

Siz coşkuku olduğunuzda sizin tanıtımı yaptığınız hizmetin ya da ürünlerin de o etkiyi sağladığı düşünülecektir. Siz ne kadar atıl ve çökmüş olarak görünürseniz ürünleriniz ne denli kaliteli olursa olsun ya da yaptınız iş ne kadar kazançlı olursa olsun kişiler önce sizi görecektir. Vizyonda olan siz olacaksınız. Sizden yayılan enerji onları doğrudan etkiyelecektir.

Bu yüzden her daim coşkulu olmanız sizin lehinize gelişecektir.

Bu yazı Sosyolog,Eğitimci ve Yazar Cengiz Bahar’ın Network Marketing Başarılı Olmanın 40 Yolu adlı eserinden derlenmiştir. Yazılar madde madde devam edecektir.

Bir önceki yazımız olan Network Marketing Sektöründe Başarılı Olmanın Yolları başlıklı makalemizde network marketin, network marketing ve network marketing eğitimleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ