Tupperware ile Türk Kadınlarının Başarısı

Tupperware ile Türk Kadınlarının Başarısı
REKLAM ALANI

tupper

Türkiye’de 50 bin satış danışmanı ve 100 milyon dolar ciroya ulaşan Tupperware, Türk kadınlarının başarı hikayeleri yaratmasına da vesile oldu. Örneğin Beypazarlı Fatma Uyan, ayda 200 bin TL kazanç elde eder hale geldi.
Saklama kabından ısıtma kaplarına, soyma aletlerinden su şişesine kadar birçok ürünü doğrudan satış yöntemiyle tüketiciye ulaştıran Tupperware, 106 ülkede faaliyet gösteren 3 milyar dolar cirolu bir şirket. İkinci Dünya Savaşı döneminde ABD’de bir kimyagerin hayata geçirdiği ürünlerle yola çıkan marka, 1996 yılından beri de Türkiye’de faaliyet gösteriyor.

Türkiye’de 50 bin satış danışmanı, 100 milyon dolar ciroya ulaşan Tupperware, kadınlara sattıkları üründen yüzde 20 pay veriyor. Grup lideri olan kadınlar ise toplam satıştan yüzde 5 daha pay alıyor. Hatta önümüzdeki yıl bu rakam yüzde 8’e çıkacak. Türk kadınlarının ekonomik bağımsızlıklarını kazanıp inanılmaz başarı hikayeleri yaratmasına da vesile oldu. Örneğin Tupperware Türkiye’nin 92 distribütöründen biri olan Beypazarlı Fatma Uyan, aylık 200 bin TL kazanç elde eder hale geldi. 17 yaşında Beypazarı’ndan Ankara’ya gelin gelen, bugün grubu 1 milyon liranın üzerinde satış yapan Uyan, bu başarısıyla Ankara’da en yüksek vergi veren 100 kadın arasına girdi.

REKLAM ALANI

tupperware
Hayal bile etmezdim

Hülya Uyan, ortaokul mezunu bir ev kadını olarak bu işe başladığını, bugün geldiği noktayı hayal bile edemediğini anlattı. Uyan, şöyle konuştu: “Beypazarı’nın yapısı yüzünden babam beni okutmadı Evlenip Ankara’ya gittim. 3 yıl Tupperware ürünleri kullandım. Sonra danışman, ardından distribütör oldum. Bugün dünya başkanı beni tanıyor. Dünya 5’inciliğim ve 7’nciliğim var. 2.4 milyon TL ciroyu bulan ilk distribütörüm. Benim derdim para kazanmak değil, başarılı olmak. Okuma hevesini kariyer yaparak giderdim.”

Tupperware Türkiye’nin Genel Müdürü Yaprak Erdavran da 17 yıl önce uluslarası bir petrol şirketindeki işini bırakıp şirkete gelmiş. Türkiye’de 81 ilde 50 bin danışmanları olduğunu kaydeden Erdavran, geçen yıla göre satışlarını yüzde 19 artırdıklarını anlattı. 10 yıl garantili, tasarım ödüllü ve sağlıklı hammadde ile yapılan ürünleriyle kadınların hayatını kolaylaştırdıklarını vurgulayan Erdavran, “Tupperware 106 ülkede var. 3 milyon danışmanı, 3 milyar dolar cirosu var. 2020 hedefi 5 milyar dolar ciro, 5 milyon danışman. Bizim hedefimiz ise 186 milyon dolar ciro, 120 bin danışman” diye konuştu.

Türkiye, Avrupa’nın büyüme rekortmeni

YAPRAK Erdavran, Tupperware Türkiye’nin Tupperware sistemi içinde dünyada 13’üncü, Avrupa’da ise 4’üncü sırada olduğunu anlattı. Sistemdeki
40 yıllık ülkeleri geride bıraktıklarını belirten Erdavran, “Avrupa’da son 6 yıldır büyüme rekortmeniyiz. Merkez bu başarımızdan çok memnun ve bizi takdir ediyor” diye konuştu.

5.5 milyon şişe sattı

TUPPERWARE’İN Türkiye satışlarında ilk sırayı şişe alıyor. İkince sırayı saklama kapları ve sebze grubu alıyor. Üçüncü sırada süper şef denilen hazırlama serisi geliyor. 20 dereceden 230 dereceye kadar dayanan ürün grubu ise en iddialı gruplardan biri. Bu ürünleri buzluktan alıp mikrodalga fırına girebiliyor. Ürün fiyatları 23 TL’den başlıyor 230 TL’ye kadar çıkıyor.kaynak:gazetevatan

Bir önceki yazımız olan Amway Türkiye 20 Yaşında başlıklı makalemizde amway, amway nedir ve amway türkiye hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ