Network Marketing Kozmetik Sektöründe Neler Oluyor

Network Marketing Kozmetik Sektöründe Neler Oluyor
REKLAM ALANI

Bildiğiniz gibi network marketing sektörünün en aktif alanı kozmetik ve kişisel bakım,Özellikle 90 lı yılların sonu ile birlikte başlayan Amway,Avon, gibi yabancı menşeli firmaların ağırlıkları 2010 yılına kadar devam etti diyebiliriz.

O dönemden sonra gelip de giden firmaları saymazsak sonradan Gelipte Başarılı olanlar olarak İsveçli Oriflame ve Alman LR firması Diyebiliriz.

Fakat Son Dönemde özellikle Farmasi başta olmak üzere Türk firmaların yükselişi yabancı firmalarda ciddi saha ve maddi kayba yol açtı.Avon’u bu firmalardan ayrı tutmak gerekir,Tam bir çok katlı pazarlama planına sahip olmadığı için avon rekabetin içinde yer almıyor.

REKLAM ALANI

Dikkat çeken en önemli durumlardan biri ise İsveç devi Oriflame’ın uzun süredir ciddi şekilde ivme kaybetmesi ve sessizliğini koruması,İsveçli bir aile şirketi olan Oriflame’n üst düzey bir yöneticisi Türkiye ve Balkanlarda ki bazı ülkerdeki gerilemenin farkında olduklarını ve yeni bir strateji geliştirmeyi düşündüklerini söylediler.

Türk firmalarında ise Doğrudan satış Derneğine üye Olan Hunca Life ve Farmasi dikkat çekmektedir.Fakat özellikle son dönem de yaptıkları saha çalışmaları ile Trend analizinde Farmasi bir adım önde gözükmektedir.Fakat yabancı firmalarda fazla rastlamadığımız saha içi danışman ve lider geçişleri özellikle Bu Türk firmaları arasında yaşanmaktadır.Kısa süreliğine zararı gözükmesede uzun sürede bu geçişlerin çok zararları olduğunu geçmişe bakıp değerlendirmelerini tavsiye ederiz.

Son olarak küçük çaplı üretim hazneleri ile Yeni Yerli firmalarda dikkat çekmektedir.Bunlar arasında Homm Cosmetic ve Ogansia Trend analizinde popülerlik olan şirketler,Tabi önemli olan diğer büyük şirketler gibi devamlılık ve kalıcılıktır.

Genel manada kozmetik,kişisel bakım ağırlıklı kategride sizler için kısa değerlendirmeler ve bilgiler paylaşmaya çalıştık.Bu sene Sektör açısından oldukça hareketli geçeceğe benziyor.

Bir önceki yazımız olan Life Wave Türkiye başlıklı makalemizde life wave akupuntur, life wave bantlari ve life wave nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ