Amway Ankara

Amway Ankara
REKLAM ALANI

Amway Ankara

amwayankara

Dünyanın en büyük doğrudan satış şirketi Amway, bu yıl Türkiye pazarındaki 20. Yılını kutluyor. Bu kapsamda Türkiye’deki İstanbul’dan sonraki ikinci tanıtım merkezini Ankara’da açan şirket, açılış törenini 11 Eylül, Perşembe günü gerçekleştirdi.

REKLAM ALANI

 

Açılış töreni, ABD Ticaret Odası İcra Kurulu Başkanı ve Amway Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Steve Van Andel, ABD Ankara Büyükelçiliği Başmüsteşarı Larry Mandel, Amway Avrupa, Hindistan, Afrika Bölge Başkanı Samir Behl, Amway Avrupa, Afrika Direktörü Peter Strydom, Başbakanlık Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı Başkanı İlker Aycı, Amway Dış İlişkiler Bölge Müdürü Candan Çorbacıoğlu ve Amway Türkiye Genel Müdürü Tayfun Ergün’ün katılımları ile gerçekleşti.

 

 

Açılış töreninde bir konuşma yapan ABD Ticaret Odası İcra Kurulu Başkanı ve Amway Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Steve Van Andel, Amway’in global pazardaki yerini ve Türkiye’deki gelecek hedeflerini aktardı. “Bu sene Amway’in Türkiye’deki yapılanmasının 20. Yılını kutluyoruz. Öncelikle 20 yıl boyunca emeği geçen yöneticisinden, serbest girişimcisine kadar tüm Türkiye Amway ailesini kutluyorum.” Amway Ankara Plaza açılışına yönelik de iyi dileklerde bulunan Andel ayrıca şunları söyledi: “Amway, dünyanın her köşesindeki insanlara, eşit iş fırsatı olanağı veren, 11,8 milyar doları aşkın cirosu ile dev bir şirket. Amway Türkiye de bu yapılanmanın içerisinde büyük öneme sahip. Gelecek beş yıl içerisinde Türkiye’yi Amway’in tüm dünyadaki ilk 10 pazarı arasına taşıma hedefimiz bulunuyor.” Globalde 2008 yılından bu yana istikrarlı bir büyüme trendi gösterdiklerini de ifade eden Andel, bunda Türkiye’nin de önemli bir payı olduğunu da sözlerine ekledi.

 

 

Açılışta Amway Türkiye Genel Müdürü Tayfun Ergün de bir konuşma yaptı. 20 yıldan bu yana Türkiye’de sürdürdükleri faaliyetlerini ve son durumu aktaran Ergün, Amway Ankara Plaza’ya ilişkin de bilgi verdi. “Avrupa’da olduğu gibi ülkemizde de aynı istikrarda büyüme gösteren Amway Türkiye’nin cirosu, geçtiğimiz yıl yüzde 9 artışla 179 milyon TL’ye; serbest girişimci sayımız da yüzde 17 artışla 270 bin’e ulaştı. ” Gelecek beş yıl içerisinde 500 bin serbest girişimci ile yılda 500 milyon TL’lik ciroya ulaşmayı hedeflediklerini de sözlerine ekleyen Ergün “Ankara’da açtığımız bu yeni tesisimizle birlikte, Türkiye’deki yatırımlarımıza bir yenisi daha ekledik. İstanbul’dan sonra Türkiye’de açtığımız ikinci tanıtım merkezimiz Amway Ankara Plaza herkes için hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

 

 
Ankara’ya yeni tanıtım merkezi

Toplam 699 metrekarelik bir alana sahip olan Amway Ankara Plaza, zemin kat ve asma kattan oluşuyor. Amway iş fırsatı ve internet alanı ile tüm ürün gruplarının tanıtım köşeleri bulunuyor. Binanın tümünde sekizer kişilik dört, 72’şer kişilik iki olmak üzere toplam 6 toplantı odası bulunuyor.

 
Amway’in İstanbul ve Ankara’daki tanıtım merkezlerinin yanı sıra İzmir’de Genel Müdürlük binası ile yine İzmir’de toplam 3 bin metrekare bir alana yayılan depo ve dağıtım merkezi bulunuyor. Şirket bu merkezde günde ortalama 2 bin 500 – 3 bin gönderi gerçekleştiriyor.

 

 

Amway Türkiye’de sporun da destekçisi

Şirket, geçtiğimiz yıl Türkiye Voleybol Federasyonu işbirliği ile başlattığı ‘Milli Takımlar Tedarik Sponsorluğu’ çalışmalarına, Türkiye’deki 20’inci yılları kapsamında ‘Filenin Fidanları’ sosyal sorumluluk projesiyle devam etti. Geleceğin sporcularının yetişmesine katkı sağlamayı ve Türkiye’de voleybol sporunun daha geniş kitlelere yayılmasına fırsat yaratmayı hedefleyen Amway, ülkemizde de aktif yaşam ve spora destek vermenin toplumsal sorumlulukları olduğu gerçeğinden yola çıkarak hareket ediyor.kaynak:amway

Bir önceki yazımız olan Tupperware Chain of Confidence başlıklı makalemizde tupperware, tupperware çalışma sistemi ve Tupperware Chain of Confidence hakkında bilgiler verilmektedir.