Gençlik Programı Hibe Desteği

Gençlik Programı Hibe Desteği
REKLAM ALANI

para

Türk Ulusal Ajansı’nın iki ana programından biri olan “Gençlik Programı” kapsamında sunulacak projelere 5 milyon euroluk hibe desteği sağlanacak. AB Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, Gençlik Programı’nın, gençlerin istihdam edilebilirliğini artırmayı, girişimcilik yetenekleri ile kişisel ve mesleki becerilerinin geliştirilmesini, karar alma süreçlerine aktif katılımlarını güçlendirmeyi, gençlik politikalarının belirlenmesinde rol alan kişi ve kuruluşların kapasitelerinin artırılmasını ve kültürlerarası öğrenmeyi hedeflediği belirtildi.İş fikriniz var sermayeniz yok ise üzülmeyin. Hibe kredilerine başvurun!

 

REKLAM ALANI

Program çerçevesinde, dernek, vakıf gibi sivil toplum kuruluşları, valilikler, kaymakamlıklar, belediyeler, meslek kuruluşları, kalkınma ajansları ve üniversitelerin yanı sıra dört gencin bir araya gelerek oluşturdukları gayri resmi gençlik topluluklarının, istihdam, girişimcilik, sosyal kalkınma, demokrasi ve temel haklar, Avrupalılık bilinci, sanat ve kültür, dinlerarası diyalog, çevre, sağlık, cinsiyet eşitliği, engellilik, gençlik politikaları, ayrımcılıkla mücadele, medya, iletişim ve gençlik bilgilendirmesi gibi çok farklı temalarda proje sunabildiklerinin belirtildiği açıklamada, söz konusu projelere Türk Ulusal Ajansı tarafından toplamda yaklaşık 5 milyon euro hibe desteği sağlanmasının hedeflendiği kaydedildi.

 

Türk Ulusal Ajansı tarafından daha önce 2013 yılı içerisinde iki farklı dönemde gençlik projeleri için başvurular alındığına ve yaklaşık 500 projeye 10 milyon euro tutarında kaynak aktarıldığına işaret edilen açıklamada, 2013 yılı için başvuruların 1 Ekim’de sona ereceği ifade edildi.

 

Türkiye, Avrupa’da üçüncü ülke

AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Gençlik Programı’nın, Türk gençlerini Avrupalı gençlerle ortak çalışmalarda buluşturarak, Türkiye’nin AB üyelik sürecindeki en önemli engellerinden biri olan önyargıların ortadan kaldırılması konusunda en önemli araçlar arasında yer aldığını kaydetti.

 

Türkiye’nin program çerçevesinde her yıl yaklaşık 15 milyon euro AB desteği kullandığını ve bu kaynakla gençlerin eğitim, staj, gönüllü çalışma ve farklı çalışmalar amacıyla AB üyesi ülkelere gönderildiğini ifade eden Bağış, şunları belirtti:

“Gençlik Programı kapsamında dört gencimizin bir araya gelmesi, proje başvurusu yapması için yeterli. Bu sebeple de gençlerimiz programa yoğun ilgi gösteriyor. Bu durum da bizleri çok memnun ediyor. Türkiye, Türk Ulusal Ajansı’nın son yıllardaki kapsamlı tanıtım çalışmaları ile Almanya ve Fransa’dan sonra tüm Avrupa’da Gençlik Programı’ndan en fazla yararlanan üçüncü ülke durumuna geldi. Bu vesileyle 2013 yılının üçüncü dönemi için gençlerimizi ve gençlik ile ilgili çalışan kuruluşları Gençlik Programı’ndan faydalanmaya davet ediyorum.”

Kaynak: Dünya Gazetesi/kobideste

Bir önceki yazımız olan Network Marketing Türkiye Uyarıyor başlıklı makalemizde doğrudan pazarlama, doğrudan satış ve doğrudan satış sistemi hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ