Herbalife Asya’da Türkiye’ye Bağlandı

Herbalife Asya’da Türkiye’ye Bağlandı
Herbalife Ozan Özsavaşcı
Herbalife Ozan Özsavaşcı

Dünya genelinde 90 ülkede satış yapan ve geçen yıl 4.8 milyar dolarlık ciroya ulaşan ABD merkezli gıda takviye markası Herbalife, Türkiye’de üretim imkanlarını araştırıyor. Dünya Gazetesi’nin sorularını cevaplandıran Herbalife Afrika ve Türkiye Bölgesinden Sorumlu Kıdemli Direktörü ve Türkiye Genel Müdürü Ozan Özsavaşçı, Avrupa’nın en büyük 10 pazarından birisi olan Türkiye’nin 3-4 yıllık periyotta önemli bir üretim merkezi haline gelebileceğini belirterek, Türkiye’de üretim için ön çalışmalarını sürdürdüklerini bildirdi.

Kilo kontrolü , beslenme, takviye edici gıdalar ve kişisel bakım ürünlerini doğrudan pazarlama yöntemiyle Türkiye’ye sunduklarını belirten Ozan Özsavaşçı, ürünlerinin arkasında güçlü bir Ar-Ge altyapısı bulunduğunu bildirdi. Gıda takviyesi ve kilo kontrolü ürünleri pazarının hem Türkiye’de hem de dünyada hızla büyüdüğüne dikkat çeken Özsavaşçı, “Çalışan nüfusun zamanla yarışması nedeniyle bu hızlı tempoya uyum sağlayacak ürün arayışı da öne çıkıyor. Diğer taraftan da obezite giderek tüm dünyayı tehdit eden bir sorun olarak karşımızda duruyor. Bu nedenle dengeli ve düzenli beslenme ve kilo kontrolü önemli bir konu ve bu alanda destek sağlayan ürünler pazarı da büyüyor” diye konuştu.

“Türkiye’de yatırım imkanlarını araştırıyoruz”

Herbalife olarak 2013 yılında dünyadaki net satışlarını yüzde 18 artırarak 4.8 milyar dolara çıkardıklarını ifade eden Ozan Özsavaşçı, Türkiye’nin de içinde bulunduğu EMEA Bölgesi’ndeki büyümenin ise çift haneleri bulduğunu aktardı. Doğrudan satış yöntemini kişiye özel hizmet sunabilmek amacıyla tercih ettiklerini dile getiren Özsavaşçı, bu alanda dünyanın en büyük üç şirketinden birisi olduklarını kaydetti. Dünyada 90’dan fazla ülkede Herbalife ürünlerinin tüketicilere doğrudan ulaştığını belirten Ozan Özsavaşçı, “Bu ülkeler arasında Türkiye en hızlı büyüyen pazarlardan biri. Türkiye’de artan genç nüfus ile sağlıklı ve aktif yaşam bilincindeki yükseliş bu büyüme trendinin devam edeceğini de ortaya koyuyor” dedi. Bugünkü durumun bile Türkiye’yi yatırım için önemli bir konuma getirdiğine dikkat çeken Özsavaşçı, “Önümüzdeki 3-4 yıllık periyotta Türkiye, önemli bir üretim merkezi haline gelebilir. Bu yönde gerekli araştırma ve ön çalışmalarımızı sürdürüyoruz” diye konuştu. Türkiye’nin aynı zamanda Avrupa’daki 10 büyük pazardan birisi olduğunu söyleyen Özsavaşçı, “Herbalife Türkiye’nin özellikle son 3 yıl içinde her yıl çift haneli büyüyen bir operasyona dönüşmesi nedeniyle, bu yıl nisan ayında Afrika pazarı da bize bağlandı” ifadelerini kullandı. Öte yandan 2013 yılı Mayıs ayında Tarım Bakanlığı’nın bir yönetmeliğiyle gıda takviyelerine 31 Aralık 2014’e kadar komiteden onay alma şartı getirildiğini belirten Ozan Özsavaşçı, şu ana kadar piyasada bulunan 7 bin çeşit üründen sadece 99 tanesinin komiteden onay alabildiğini bildirdi.kaynak:kobiden.com Hüseyin Gökçe

Bir önceki yazımız olan Avon Türkiye Satış Direktörlüğüne Yeni İsim başlıklı makalemizde avon, avon satış direktörü ve avon türkiye hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ