Network Marketing Kazanç Planı Binary Mi? Unilevel mi?

Network Marketing Kazanç Planı Binary Mi? Unilevel mi?
REKLAM ALANI

Bir çok arkadaşımdan aldığım en çok sorulan sorulardan biri binary mi unilevel mi? Şimdi 10 Yıldan fazladır sektörde olan biri olarak tamamen kişisel firmalarda bulunduğum ve bir çok sistemi inceleyen biri olarak objektif bir bakış açısı ile size aktarmaya çalışacağım.

 

Unilevel Sistemi Network Marketing Sektörü Kurulduğundan Bu yana en çok kullanılan sistemdir.

REKLAM ALANI

Unilevel sistemi kullanan firmaların en önemli özelliği uzun süreli ve gündelik hayata uygun ürünlerle çalışıyor olmasıdır.

Binary sistem ilk bakışta çok kazandırıyor gibi gösteren ama,bir çoğunda denge problemi yarattığından aslında derinliklere indiğinizde sıkıntı yaratabilir.

En önemli özellik ise Binary Sistemi kullanan firmaların büyük bir çoğunluğu ürün maliyet analizi yüksek olan,yani 1 tllik ürünün 100 tl ye satılarak yüksek meblağlarda prim dağıtılıyor imajı verilmesidir.Bu da maalesef bazı kötü niyetli firmaların çıkışına ve ponzi(titan zinciri) kurmak amacı ile ortaya değersiz bir ürün koyarak bu kazanç planı kullanmalarına neden olmaktadır.Tabiki bu sistemi kullanan güzel firmalarda vardır.

 

 

Unilevel de ki en önemli zorluk ise yatay da belli bir süreden sonra büyük cirolar çıkartabilmenin zorluğudur.Bu yüzden Binary sisteminin çıkışına sebep olan aslında bu kısımdır.Çünki yatayda bir anda büyük organizasyon kurulamıyor ve Genelde en Fazla 3 Yatay kolda büyüme sağlanabiliyor.Hatta Yıllardır unilevel sistemi kullanan firmalarda en yüksek rütbelere ulaşmak 15,20 yılı bulabiliyor.Bu yüzden bu sistemi kullanan firmalarında derinlemesine gözden geçirmelere yapması gerekiyor.

 

 

Sonuç olarak yakın zamanda bir kaç firma denemeye başladı hem Binary hem de Unileveli bir arada kullanmak fikri,aslında iyi bir planlama ile en iyi alternatif olarak gözükmektedir.Çünki firmalar şunu unutmamalı ki saha da çalışan liderleriniz kazançtan maksimum pay alamazsa siz de kazanamazsanız.

 

 

Networkerlere tavsiyem ise bizim bu sitede de objektiflik adına paylaşım yapılsada,özellikle tek ürünlü geçici kazanç sağlayan firmalardan uzak durulmasıdır.Kısa sürede çok yüksek kazanç sağlamaktansa,uzun sürede sabit gelir ile sürekli kazanç sağlamak daha mantıklıdır.

fatihben

Saygılarımla
Fatih Yavuz
Uzman Networker

https://www.facebook.com/faazbey
Copyright © 2015 Network Marketing Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

 

Bir önceki yazımız olan Network Marketing'te Çökmeye Mahkum Olanlar başlıklı makalemizde network marketing, network marketing nedir ve network marketing okulu hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. networkyorumcusu dedi ki:

    Kesinlikle Bence Unilevel,Binaryi dediğiniz gibi hikayeden ürünü olanlar kullanıyor,50 tllik hostu 2000 tlye,1 dolarlık bantı 150 dolara Satanlar milleti enayi yerine koyup network marketing yaptığını iddia ediyor.Bizim de Çakal sürüsü olan vurkaçcı networkcularda hemen atlayıp milleti sövüşlemenin derdine düşüyor.Abi yapacaksan adam gibi,amway,herbalife,forever,avon,İncir yap,Az olsun temiz olsun helal olsun,Arkandan küfür ve beddua eden dostların olmasın

BİR YORUM YAZ