Ciel Parfüm

Ciel Parfüm
REKLAM ALANI

cielparfüm

 

2012 yılı gerçekten Türkiye doğrudan satış sektörü için hareketli başladı ve bu hareketlenme devam ediyor.

Türkiye’ye giriş yapan Rus network marketing firması faberlic’ten sonra yine ünlü bir rus firması olan Ciel Parfüm’den de haber geldi.

REKLAM ALANI

Ciel parfüm Nisan ayında resmi lansman ile Türkiye sektöre giriş yapacağını duyurdu.Dilerseniz ciel parfüm firmasını kısaca incelemeye alalım.

 

“CIEL parfum” üretim sürecinde Avrupa’nın ileri hammadde şirketlerinin lüks sınıfındaki hammaddesi kullanılmaktadır. Tüm ortaklarımız gerekli uluslararası çevre kalite belgelerine sahip: ISO 9001-2000, ISO 9002, ISO 14001. “CIEL parfum” tüm ürünleri belgeli ve Avrupa Parfüm ve Kozmetik Birliği (CALIPA) kalite normve standartlarına uymaktadır.

Firmenich

1895 yılında Cenevre’de (İsveçre) kurulan en büyük koku üretici şirketlerindendir. Firmenich kurucuları yoluna, günümüzde de pazarda temsil edilen Dianthine ve Iralia gibi inovasyon moleküllerinin yapımıyla adım atmışlardır. Şirketin ilk müşterisi Francois Coty olmuştu.

 

Bügünlerde Firmenich Dünya hammadde alanında lider konumuna yerleşmiş ve ilk sıraları IFF şirketi ile paylaşmaktadır.

 

Yüz yıldan fazla Firmenich başarılı çalışmaları arasında yüzlerce tanınmış ve sevilmiş koku bulunmaktadır. Her gün bunları bir mılyardan fazla insan kullanmaktadır! Firmenich müşterileri arasında Dolce & Gabbana, Gucci, Giorgio Armani, Estee Lauder, Yves Saint Laurent, Dior yer almaktadır.

 

Firmenich üstün başarıları parfümün modasını yaratmakta, böylece şirketin Dünya devleri arasında liderliğini belirlemektedir.

 

Firmenich müşterileri arasında ünlü markaların kurucu ve sahüpleri olan en büyük moda evleri bulunmaktadır.

Şirket müşterilerine farklı alanlarda araştırmalar, güvenilir ilişkiler ve yaratıcı fikirler sunmaktadır. Firmenich her zaman uluslararası kalite şart ve standartlarına, çevre güvenliğine ve uluslararası hukuki zorunluluklarına sıkı biçimde uymaktadır.

 

International Flavours & Fragrances (IFF)

Şirket 1833 yılında kuruldu ve o zamandan beri Dünya parfüm kompozisyonları üreticileri arasında önde gelen yerlerde bulunmaktadır. Firmenich şirketi ile birlikte hammadde endüstrisinde ilk iki yeri paylaşmaktadır.

 

IFF mükemmel kalitedeki ürünlerin üretimi ancak kendi hammaddesi ile gerçekleşmektedir. Şirketin kendi büyük üretim merkezi vardır. Tüm Dünya’dan toplanan 9 binden fazla benzersiz bitkiyi içeren çok sayıda seraları bulunmaktadır. IFF Dünya’nın dört yanında bulunan 38 yaratıcı laboratuvara sahiptir. Şirket seksenden fazla parfümcü çalıştırmaktadır. Parfüm kompozisyonları için çeşitli katkıların üretimi kendine ait 12 fabrika yapılmaktadır. New York’ta bulunan merkez ofisi Dünya’nın her tarafında bulunan 59 resmi temsilciliğin işini koordine etmektedir.

 

IFF tüm temel üretim süreçleri, sıkı bir planlama yedi katlı kalite kontrolü altında bilgisayar aracılığıyla yönlendirmektedir. IFF şireketi, ürünlerin güvenliğini ıspatlayan tüm uluslararası kalite belgelerine sahiptir. IFF şirketi Christian Dior, Lancome, Yves Saint Laurent, Estee Lauder, Givenchy, Nina Ricci, Hugo Boss, Karl Lagerfeld, Calvin Klein, Moschino, Giorgio Armani, Shiseido ve Kenzo gibi ünlü markalara çok tutulan kokuları yaratmıştır.

 

Takasago International

Şirket 1920 yılında Japonya’da kuruldu ve Dünya’da ilk sentetik koku hammadde üreticisi ünvanını taşımaktadır. 1960 yılında New York ve Paris’teki açılan iki temsilcilik ile Takasago uluslararası iş büyümesine ilk adımı atmıştır. Bügünlerde şirket ABD, Meksika, Brazilya, Fransa, Almanya, İspanya, Singapur, Çin dahil olmak üzere Dünya’nın çeşitli yerlerinde fabrika ve araştırma merkezlerine sahip ve böylece uluslararası hammadde üretici sıralamasında altıncı pozisyonda bulunmaktadır.

 

2006 yılında Rusya temsilciliği açılıştır. Rusya’ya parfüm kompozisyonların tedarigi Takasago Europe’un baş temsilciliği bulunan Fransa’dan gerçekleşmektedir. Günümüzde Takasago tüm Dünya’da 30 fabrikaya sahip ve Givenchy, Christian Lacroix, Guerlain, Yves Saint Laurent, Jean Paul Gaultier, Lanvin, Lancome, Rochas gibi önde gelen üreticilerin parfüm kompozisyonları tedarikçisi konumundadır.

 

Argeville

1932 yılında ilk kuruluş gününden itibaren bügüne kadar Argeville laboratuvar ve fabrikası Grasse’ta (Fransa) – Fransa parfümünün beşiğinde – bulunmaktadır. Fabrika, parfüm kompozisyonalrın yaratılması için gerekli olan bitkileri yetiştirilen kendi geniş tarlalara sahiptir.

 

Pazardaki son eğilimleri takip ederek, Argeville üretimine devamlı Dünya’daki teknolojik yenilikleri katmaktadır. Şirket yeni hammadde üretiminde biyodönüşüm yöntemleri kullanarak  biyoteknoloji kullanılmaktadır. Argeville Dünyaca ünlü Guerlain, Nina Ricci, Loreal, Bogart gibi şirketlerin parfüm kompozisyon tedarikçisidir.

 

CIEL parfum” kozmetik hammaddesini Dünyaca ünlü Crodarom ve Сognis şireketlerinden almaktadır. Özel hijyen ürünleri için doğal aktif  bileşen ve kimyasal katkıları Dünya’daki en iyi üreticilerinden ithal ettiğimizi gururla söyleyebiliriz. 2005 yılında “CIEL parfum” kendi dekoratif ürün gamı arttırmıştır. Yeni ve modern ürün geliştiren kendi laboratuvarı, bağımsız ekspertiz ve deney dahil etkin kalite kontrol sistemi – “CIEL parfum” ortağı bu tür kaynaklara sahip olmalıdır. “CIEL parfum” markası altında dekoratif kozmetik yapımında yer alan tüm ortaklarımız öyledir – İtalya Biocolor Make-up, Alman Faber-Castell Cosmetics, Fransız Alkos ve Fiabila. Siparişlerimize göre üretilen liks sınıfındaki hammadde ve ortaklarımızın zengin tecrübesi ürünlerimizin yüksek kalitesinin garantisidir.

Bakım kozmetiği üretimindeki “CIEL parfum”ortakları

Bakım kozmetiği ürünlerin üretiminde Cognis Deutschland GmbH&Co.KG (ALmanya) hammaddesi ve Crodarom (Fransa) şirketinin benzeri olmayan patentli bitkisel hulasaların arıtma teknolojisi araciğiyla elde edilen doğal aktif bileşenleri kullanılmaktadır. 2009 yılında “CIEL parfum” ile biyoteknoloji, moleküler sentez ve bitkisel husulalar alanında inovasyon yaklaşımların gelişiminde uzmanlaşan Sederma (Fransa) şirketi arasında işbirliği başlamıştır.

 

2010 yılından itibaren, “CIEL parfum” kozmetik parfümü için bitki hücrelerinden inovasyon aktif katkıların araştırma, gelişim ve yapımında uzmanlaşan Biyoteknolojik Araştırmalar Enstitüsü (IBR, İtalya) ile işbirliği yapmaktadır. IBR misyonu, kozmetik ürünler için aktif katkıların araştırma, üretim ve ulaşım garantisindedir.

 

 Network Marketing Türkiye olarak sektörde heyecen duyduğumuz 2012 yılında, kozmetik alanında ki rekabetin sonucunu gerçekten merak ediyoruz,bu alanda ki rakipler çoğaldıkça hem temsilciler hem de tüketiciler için faydalı oalcağını düşünüyoruz.Ciel parfürm türkiye,ciel parfüm üyelik,ciel parfüm kayıt,ciel parfümleri,ciel parfüm nedir bilgileri için aşağıdaki resmi sitesinden firmayı inceleyebilirsiniz.

 

 http://www.cielparfum.ru/tr

 

Bir önceki yazımız olan Saladmaster başlıklı makalemizde salad master, saladmaster ve saladmaster çelik tencere hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ