Jay Conrad Levinson

Jay Conrad Levinson
REKLAM ALANI

 

Pazarlama sektöründe en çok duyduğumuz kavramlardan biridir;Gerilla Marketing ya da Gerilla Pazarlama işte size bu gün gerilla marketing pazarlama tekniğinin babası diyebileceğimiz Jay Conrad Levinson hakkında bilgi verelim.

 

REKLAM ALANI

Adobe ve Apple Pazarlama Ortağı “Guerrilla Marketing International” Başkanı Jay Conrad Levinson tarihin en iyi satan pazarlama serisi olan “Guerrilla Marketing” ve 30 ayrı kitabın yazarıdır. Kitapları dünyada 14 milyon adet satılmıştır. Gerilla kavramı pazarlama alanını o kadar etkilemiştir ki kitapları 41 dile çevrilmiş ve dünyanın pek çok yerinde MBA programlarında okutulmaya başlanmıştır.

 

Jay, Adobe ve Apple’ın pazarlama ortağı olan Guerrilla Marketing International kuruluşunun başkanıdır. Microsoft Small Business Council (Microsoft Küçük İşletmeler Konseyi) içinde yer almıştır. Guerrilla Marketing, kitaplar, teyp kasetleri, videolar, bir CD-ROM, bir internet sitesi ve küçük işletmeler için enteraktif bir pazarlama destek sistemi olan online pazarlama aracı The Guerrilla Marketing Association’dan oluşmaktadır.
 
Jay, on yıl boyunca Berkeley’de University of California’nın bir bölümünde guerrilla marketing konularında eğitim verdi. Aynı zamanda, L. Walter Thompson’da Kıdemli Başkan Yardımcısı olarak Amerika’da ve Leo Burnett Reklam’ın Yönetim Kurulu üyesi ve Creative Direktörü olarak Avrupa’da bu tarz pazarlama usullerini bizzat uyguladı.
 
Kendisi Entrepreneur Magazine için aylık köşe yazıları, Inc. Magazine için makaleler ve Microsoft Websitesinde aylık olarak yayınlanan online köşesinde yazılar yazmaktadır. Ayrıca,  Netscape, America Online, Fortune Small Business ve Hewlett-Packard dahil olmak üzere bazı internet websitelerine online köşe yazıları yazmaktadır. Jay, dünyanın pek çok yerinde sunumlar yapmıştır.

 

İlerleyen dönemde bu önemli pazarlama tekniği olan gerilla marketing hakkında network marketing Türkiye olarak yapacağımız araştırma ve analizlerle sizlere bilgi vermeye devam edeceğiz.

Bir önceki yazımız olan Allan Pease başlıklı makalemizde allan pease, allan pease eğitimleri ve allan pease kimdir hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ