Kadir Özer

Kadir Özer
REKLAM ALANI

Kadir Özer,yine işimizle alakalı hem liderlik hem de psikoloji alanında yazdığı kitaplarla özellikle de iletişimsizlik Becerisi kitabı ile adından söz ettiren önemli bir yazarımızdır.Kadir Özer Kimdir?

Prof. Dr. Kadir Özer, lise eğitimini Darüşşafaka Lisesinde tamamladıktan sonra, Hacettepe Üniversitesi Psikoloji bölümünden lisans diploması aldı (1975); Fulbright burslusu olarak, University of South Florida’dan klinik psikolojide Master (1978) ve Doktora (1982) derecelerini aldı. 1984’de yurda dönene kadar Annapolis Sağlık Merkezinde Psikoloji Servis Direktörlüğü yaptı. Boğaziçi Üniversitesi’nde bir yıl tam zamanlı öğretim görevlisi olarak çalıştı. Uzun yıllar kurucusu olduğu ANLAM Davranış Düşünce Değişim ve Eğitim Merkezi Ltd. çatısı altında, psikoterapi çalışmalarının yanı sıra, yönetimsel işlevlerle ilgili eğitim seminerleri ve grup çalışmaları, kalitatif tüketici, iş doyumu ve kurum kimliği araştırmaları ve eleman seçimi danışmanlığı yaptı. İstanbul, Boğaziçi, Marmara, Bilgi Üniversitelerinde yarı zamanlı ders verdi. 2004-2012 yılları arasında DOĞUŞ Üniversitesi’nde Klinik Psikoloji Lisansüstü Programlar Koordinatörlüğü yaptı.

REKLAM ALANI

 

Kitaplar
BEN Değeri Tiryakiliği: Duygusal Gerilimle Başedebilme (Sistem Yayıcılık 2012,14.Basım),
Kaygı: Sınanma Duygusuyla Baş Edebilme (Sistem 2011,6.Basım),
İletişimsizlik Becerisi (Sistem Yayıncılık 2012,11.Basım),
Rorschach:Bütünleyici Sistem (B.Ü. Yayınları 2010,3.Basım)
Gerçekçi Yönetişim:Bir lider/yöneticilik modeli (Sistem, 2003,3.Basım)
Üç Psiko”lojik” Soru (Sistem Yayıncılık, Kasım 2012,7.Basım),
İnsana Dair: Az ve Öz (Sistem Yayıncılık, Haziran, 2006)
Çocuklar Bizden, Biz Çocuklardan Öğrenirken (Sistem, 2008)
Rorschach: Bütünleyici Sistem Vaka Yorumları (Nobel, 2012)

Kaynak:www.kadirozer.com

Bir önceki yazımız olan Mümin Sekman başlıklı makalemizde mümin sekman, mümin sekman eğitimleri ve mümin sekman hayatı hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ