Morinda

Morinda
REKLAM ALANI

 

Bu gün tanıtımını yapacağımız firma yine gıda takviyesi ve içecek alanındandır.Son dönemde Dünya da farklı bitki türleri ve faydaları keşfedildikçe bazı firmalar doğrudan satış yöntemi ile bu ürünleri pazarlamaktadır.İşte bunlardan biri de Tahitian Noni ürününden adını alan  Tahitian Noni International ,yeni 2012 Ocak’tan itibaren yeni adı ile Morinda‘dır.Şimdi hem Tahitian Noni ürününe hem de morinda network marketing firmasına değinelim.

 

REKLAM ALANI

 
Noni veya Hint Dutu (Morinda citrifolia) son birkaç on yıl içerisinde sağlık konusunda yapılmış en ilginç keşiflerden birisidir. Bu tropik bitki Polinezyanlar ve Melanezyanlar tarafından 2 000 yıldan daha uzun bir süredir kullanılmaktadır. Dünya çapında araştırmacıların dikkatlerini 20. yüzyılda çekmeye başlamış ve araştırmalar noni meyvesinin önemli özelliklerini ortaya çıkarmıştır. Noni meyvesi, enzimler, bağ besinler, vitaminler bakımından zengindir ve meyveye şöhret kazandıran bağışıklık sistemini destekleyici ve canlandırıcı, vücudu canlandırıcı özelliği sağlayan minerallere sahiptir.

 

 

 
Polinezya, Tahiti ve Havayi kökenli bir meyve ağacı. Meyve ağaçlarının Kraliçesi sayılan bu bitki 18 çeşit amino asit, ayrıca sodyum, demir, mangan ve magnezyum gibi mineralleri içermekte.Organizmanın amino asit ve mineral madde ihtiyaçlarını giderebilen bir bitki. Yapısında hücreler arası madde alışverişini kolaylaştıran ve yenileme etkisi büyük olan maddeler de bulunur. Damnakantal maddesi hücre ve dokuların farklılaşmasında rol oynar, hücre bölünmesindeki aksaklıkları önler.Noni bitkisinin içerdiği kseronin ve prokseronin maddeleri antidepresif etki gösterir, neşe ve keyif verici olan endorfin salgısının üretimini sağlarlar. Eklem iltihaplarında görülen ağrıları dindirirler. Kseronin maddesi bir de iltihapları önler, antiallerjik etki gösterir ve organizmanın bakteri ve virüslere karşı direncini arttırır. Skopoletin maddesi tiroit bezinin çalışmasını kolaylaştırdığı gibi seratonin ve melatonin miktarını arttırır.Noni meyvesi bağışıklık sistemini güçlendirir, sresi azaltır ve uykuyu düzenler. Kontrolsüz hücre bölünmesini engelleyerek kansere karşı koruycu bir etki gösterir.

 

 

 Morinda firmasının en önemli ürünü tahitian noni meyve suyudur.Bunun yanında fit body composition(fit kalmak için) shield biomedicals (şifa merhemi) defy yaşlanmayı önleyen ürünü ve Thrive Adaptogenics (Zinde kalmayı sağlayan) ürün çeşidi ile Network Marketing alanında hizmet vermektedir.

 

 

Morinda şu anda Dünya da farklı ülkelerde doğrudan satış kanalı ile çalışmaktadır.Şu anda resmi olarak Türkiye’de ofisi yoktur,Fakat ürünleri avrupa kanalı ile temin edilebilmektedir.İlerleyen dönemlerde bu tarz firmaların yoğun olarak giriş yapacağı 2012 sonları ve 2013 yılı içerisinde kimbilir belki morinda da bunların arasında yer alabilir.

 

 

Morinda üyelik,morinda nedir,morinda Türkiye,gibi diğer bilgileri morinda firmasının resmi sitesinden elde edebilirsiniz.Tabiki ilerleyen dönemler de Morinda ile ilgili farklı haberleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

 

 

http://www.morinda.com

Bir önceki yazımız olan Synergy worldwide başlıklı makalemizde enerji network, sinerji firması ve sinerji global hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ